* ESC - закрити вікно пошуку
дитяча література
Відомий перший лауреат премії імені Платона Воронька
20.12.2018Комітет премії ім. Платона Воронька відзначив першого лауреата. Про це повідомляється на Facebook-сторінці «Весела абетка».
Ім’я переможця було оголошене вчора в Національному музеї літератури.
Диплом єдиної відзнаки НСПУ за прозову книжку для дітей «Перша доріжка в небо» отримав письменник Анатолій Григорук. Книжка вийшла минулого року у видавництві «Час майстрів».
Лауреату премії вручили диплом та грошову винагороду.
До складу комітету премії увійшли: Наталія Богданець-Білоскаленко, Василь Василашко, Анатолій Качан, Оксана Кротюк, Тетяна Майданович, Марія Морозенко, Леся Мовчун, Наталка Поклад. Голова журі: Тамара Коломієць.
«Перша доріжка в небо» – це збірка оповідань, до якої увійшли 23 повчальні історії, «які могли статися з будь-якою дитиною у будь-який час та у будь-якій країні».
«Їхні герої зробили для себе висновки і стали добрішими, співчутливішими, хоробрішими, наполегливішими, а тепер готові навчити цього ж і маленьких читачів», – сказано в анотації.
Премія ім. Платона Воронька – українська щорічна літературна премія НСПУ в галузі літератури для дітей. Премію заснували 2018 року. Її присуджують у двох номінаціях: найкраща поетична книжка для дітей українською мовою та найкраща прозова книжка для дітей українською мовою.
На здобуття премії висувають авторські книжки для дітей, що вийшли друком упродовж двох попередніх років, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на премію. Премію не присуджують за книжки, відзначені іншими літературними всеукраїнськими преміями.
Читайте також про цьогорічних переможців «Топу БараБуки» та лауреатів «Книга року BBC».
Чільне зображення: Микола Владзімірський
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості