бібліотеки

У Кривому Розі відкрили вуличну бібліотеку на честь загиблого захисника

09.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У парку Щастя в одному з мікрорайонів Кривого Рогу родина загиблого на фронті військового Олексія Різниченка відкрила вуличну бібліотеку його пам’яті. Про це Читомо повідомила сестра Олексія Різниченка Катерина Станкевич.

Родина Олексія вирішила відкрити вуличну бібліотеку через те, що він дуже любив читати.

 

«Ми вирішили відкрити вуличну бібліотеку, тому що за читаннями Олексій проводив весь вільний час з самого дитинства. Завдяки своїй обізнаності, він міг легко знайти спільну мову з будь-ким, як у війську, так і під час роботи лікарем. Бібліотека не була його мрією, але ми впевнені, що він би високо оцінив цю ідею, бо через вільний доступ до книжок більше людей зможе перейняти його захоплення», — розповіла Катерина Станкевич у коментарі Читомо. Вона додала, що Олексій Різниченко переважно читав нонфікшн-літературу й цікавився темами архітектури, сучасного мистецтва, політології, економіки, релігії.

 

 

У вуличній бібліотеці є книжки з домашньої бібліотеки родини Олексія, видання від друзів сім’ї та родичів та інші. Бібліотека працює за принципом буккросингу: будь-хто може поповнити її фонд та читати книжки упродовж 2 тижнів. Потім видання потрібно повернути.

 

Усі книжки вуличної бібліотеки проштамповані. Її фонд складають переважно художні книжки українською мовою від українських авторів для дорослих і підлітків.

 

 

«Минулого року на День народження Олексія ми провели велопробіг, згадуючи інше його гобі. Цього року — відкрили бібліотеку. Ми робимо і робитимемо це для того, щоб знову об’єднати друзів, родичів, пацієнтів навколо Олексія, згадати теплі моменти, пов’язані із ним. На щастя, на наші заходи приходять люди, слухають історії та розповідають свої. Під час відкриття бібліотеки мама Льоші розповіла про його улюблені книжки, та про останню, яку надіслали з його речами», — каже сестра Олексія Різниченка.

 

 

Відкриття бібліотеки відбулося 30 червня. Серед книжок, які любив Олексій: «Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця XIV сторіччя», «Дорога до свободи: Бесіди з Кахою Бендукідзе» та остання книжка, яку знайшли у наплічнику, який повертали з фронту разом з речами — «Пташка співоча».

 

«Мені відомо про існування дитячої вуличної бібліотеки в тому ж парку, де ми розташували нову, але це точно перша подібна ініціатива на честь загиблого героя. Ми плануємо відкрити більше шафок по місту, якщо на книжки дійсно буде попит, а містяни шанобливо ставитимуться до них», — підсумувала Катерина Станкевич.

 

Як відомо, нещодавно у Вінниці родина загиблого захисника Миколи Рачка відкрила книгарню «Герої» в пам’ять про нього. Читайте детальніше про це тут: У пам’ять про Миколу Рачка втілюємо його бажання — яка нова книгарня «Герої» у Вінниці

 

Фото надані Катериною Станкевич.

Чільне фото: 1kr.ua