максим буткевич

З полону звільнили правозахисника і журналіста Максима Буткевича

18.10.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Правозахисника, співзасновника Центру прав людини ZMINA і Громадського радіо Максима Буткевича звільнили з полону рф. Про це повідомив його батько Олександр Буткевич.

За інформацією Координаційного штабу, Максим Буткевич повернувся на територію України після обміну військовополоненими. Як повідомляють російські ЗМІ, обмін відбувся у форматі 95 на 95 за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

 

До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я. Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Став до лав української армії у березні 2022 року.

 

У червні він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

 

У березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. Місцеперебування Максима Буткевича було невідомим із серпня 2023 року. У лютому 2024 року правозахисника визнали політв’язнем на росії.

 

Джерело: ZMINA

Чільне фото: Станіслав Юрченко