ґванца джобава

У Сакартвело видавці й письменники протестують проти «вкрадених виборів»

24.11.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Сакартвело видавці й письменники вийшли на мирну акцію протесту проти результатів парламентських виборів 26 жовтня, у яких перемогла партія «Грузинська мрія», набравши 54% голосів. Про це повідомила президентка Міжнародної асоціації видавців (IPA) Гванца Джобава на своїй фейсбук-сторінці.

«Ми читали книжки про диктатуру і хотіли залишити їх поліції наприкінці, але вони відмовилися від наших подарунків», — зазначила Гванца Джобава.

 

Ось книжки, які читали учасники акції картвельською мовою:

 

  • «Нечестивець, або Свято козла», перуанський прозаїк Маріо Варґас Льйоса;
  • «1984», англійський письменник Джордж Орвелл;
  • «Осінь патріарха», колумбійський письменник і прозаїк Габрієль Гарсія Маркес;
  • «How to Stand Up to a Dictator: The Fight for Our Future», філіппіно-американська журналістка Марія Ресса;
  • «Autocracy, Inc: The Dictators Who Want to Run the World», американська історикиня, письменниця і журналістка Енн Епплбом;
  • «ამბროსი ხელაია — 100 ამბავი», картвельські історики Гела (Георгій) Саітідзе і Гоча Саітідзе;
  • «1978, 14 აპრილი — 78 ზეპირი ისტორია», картвельська письменниця Анна Баканідзе.

 

Як відомо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Сакартвело. Офіційно на них перемогла владна партія «Грузинська мрія», яка здобула майже 54% голосів. Прохідний бар’єр у 5% подолали ще чотири опозиційні партії. Усі вони відмовилися визнавати результати виборів та входити до парламенту. 27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнати результати парламентських виборів і оголосила акцію протесту.

 

Як повідомлялося, у найбільшому видавництві Сакартвело Sulakauri Publishing напередодні виборів вирішили виставити на вітрини книгарень виключно роман Джорджа Орвелла «Колгосп тварин», щоб привернути увагу до виборчого процесу.

 

У червні 2024 року у Сакартвело офіційно набрав чинності ідентичний російському закон «Про прозорість іноземного впливу», після того, як його підписав спікер парламенту, обійшовши вето президентки Саломе Зурабішвілі. Його 121 неурядова та медіаорганізації подали позов до Конституційного суду з вимогою призупинити норми закону про «іноземних агентів».

 

Читайте також: Видавці Сакартвело про «чорний список» уряду та культуру в умовах зростання авторитаризму