законодавство

Закон про «іноагентів» у Сакарвело набрав чинності

03.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Сакартвело офіційно набрав чинності ідентичний російському закон «Про прозорість іноземного впливу», після того, як його підписав спікер парламенту, обійшовши  вето президентки Саломе Зурабішвілі. Про це спікер повідомив на брифінгу в парламенті.

Парламент Сакартвело відхилив зауваження президентки щодо цього закону  і подолав її вето 84 голосами.

 

«Цей закон за своєю суттю, за своїм духом є російським законом, який суперечить нашій конституції й усім європейським стандартам і є перешкодою на європейському шляху. Вето юридично правильне і сьогодні буде передано до парламенту. Закон не підлягає жодній зміні, жодному вдосконаленню. Цей закон має бути відкликаний», — зазначала президентка, коли ветувала закон.

 

Щоб закон набув чинності, протягом п’яти днів його мала підписати президентка. Якщо вона відмовиться, це мав зробити голова парламенту, що і відбулося.

 

Як повідомлялося, PEN-центр Сакартвело, письменники й видавці країни засудили ухвалений урядом ідентичний російському закон «Про прозорість іноземного впливу», що має на меті контролювати неурядові організації та медіа, які отримують не менше 20% свого фінансування з-за кордону.

 

Читайте також: Асоціація видавців Сакартвело: Ми проти законів, що унеможливлюють звільнення від російської агресії

 

Чільне фото:  Zurab Tsertsvadze/AP

Джерело: Эхо Кавказа