* ESC - закрити вікно пошуку
Георгій Нарбут
Георгій Нарбут став «російським класиком» у шрифті від дизайнера з рф
03.12.2024Російський дизайнер Алєксандр Шиманов створив шрифт «Суржик», натхненний спадщиною Георгія Нарбута, якого Шиманов записав до «великих російських художників і шрифтярів». Про це дизайнер повідомив на своїй інстаграм-сторінці.
За словами Шиманова, шрифт ST-Surzhik створений за мотивами роботи «великого російського художника і шрифтовика Георгій Нарбута», а в назві відображена ідея змішання різностильових форм, придуманих Нарбутом, адже шрифт поєднує старовинну кирилицю, круглу глаголицю, «ранньопетровський цивільний шрифт» і ар-нуво.
Шрифт підтримує російську, білоруську, болгарську, сербську, чуваську, татарську, марійську, башкирську, удмуртську, англійську, німецьку, голландську, данську, шведську, хорватську, фінську, словенську мови.
«Нарбут — автор, який виріс на російському культурному коді, ввібрав у себе російську класику і став під кінець життя українським націоналістом. Нарбут без жодного сумніву батько української графіки, як радянської, так і націоналістичної. Прибери Нарбута — українська типографіка, як відмінний від загальноросійського вигляд літер, зникне в мить. Але самі букви Нарбута за походженням російські», — написав у своєму дописі Шиманов.
Окрім того, він пропонує не віддавати «російського класика у виключне користування українським націоналістам», адже «”київська” спадщина Нарбута значно програє кількісно спадщині його російського і радянського періоду». Як стверджує російський дизайнер, Георгій Нарбут «не заслуговує» бути відданим «у виключне користування українським націоналістам».
Переглянути цей допис в Instagram
Алєксандр «Стен» Шиманов — російський графічний і шрифтовий дизайнер із Нижнього Новгорода. Серед його робіт — шрифти, натхненні радянськими пропагандистськими плакатами, а також розділ з шрифтами «Soviet lettering» на сайті.
Георгій Нарбут — український художник-графік, ілюстратор. Один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв. Автор українського алфавіту, дизайнер державних символів та грошей Української Народної Республіки. Планував скласти «Абетку» українською мовою і вважав її найважливішою серед всього, створеного ним як графіком.
Як повідомлялося, у 2023 році росіяни включили Лесю Українку в дослідження про російськомовних квір-людей.
Читайте також: 100 років потому: як в Україні через книжки й виставки згадують Нарбута
Зображення: інстаграм-сторінка і портфоліо Шиманова
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості