Премія Франка

Відома лауреатка міжнародної премії Франка

01.07.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна рада експертів визначила лауреатку премії ім. Івана Франка серед шістьох цьогорічних номінантів. Про це повідомляється на сайті премії.

Премію 2019-го року отримала Марія Грацій Бартоліні за монографію «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди» (2017). За словами рецензентів премії, праця завершує двовікову історію українських і міжнародних досліджень про національні особливості європейських джерел філософської спадщини Григорія Сковороди.

 

«Спираючись на досвід попередників, у тому числі Л. Ушкалова, лауреатка змогла побудувати цілісне та логічно впорядковане розуміння філософії Сковороди. Перший український філософ постає як оригінальний мислитель, який створив завершений образ людини і світу, набагато раціональніший у своїй основі, ніж вбачали до цього. Монографія відкриває новий етап у розумінні інтерпретації спадщини Сковороди для України і світу», – зазначає професор Інституту філософії НАН України Євген Бистрицький.

 

Також повідомляється, що відзнаку «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» не присудили жодному з номінантів, адже жодна з поданих робіт не набрала достатньої для цього кількості балів, передбачених положенням про премію.

 

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премію вручають щороку, 27 серпня, у день народження Івана Франка. Лауреатів нагороджують грошовою винагородою і золотим знаком лауреата.

 

Цьогоріч до Міжнародної ради експертів увійшли 26 науковці із 8 країн світу: України, США, Канади, Італії, Австрії, Польщі, Словаччини та Хорватії.

 

Раніше повідомлялося, що міжнародна рада експертів визначила шістьох номінантів Міжнародної премії ім. Івана Франка 2019 року. Про це повідомляє прес-служба премії.

 

Нагадаємо, що минулого року  лауреатами премії стали професор Українського католицького університету та Українського вільного університету Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

 

У 2017 році премією відзначили професора Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер та академіка, почесного професора Львівського національного університету імені Івана Франка – Олега Шаблія.