лауреати

Відомі лауреати премії Франка у галузі інформаційної діяльності

10.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стали відомі цьогорічні лауреати премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Їхні імена озвучили під час засідання комітету з премії у Держкомтелерадіо.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію виборола робота Сергія Махуна «Fakebook. Гібридна війна у світі постправди точиться й на історичному полі» (газета «Дзеркало тижня», №1 від 13.01.2019). У статті автор аналізує і спростовує фейки і міфи спільної історії з агресивним північно-східним сусідом – Росією.

 

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобула передача «Історична правда. Українська ідентичність» (автори проєкту – Вахтанг Кіпіані, Ольга Мовчан, Дарія Коровицька, Петро Колодій, Богдан Ільчишин), яка вийшла в ефір 29 вересня 2019 р. на телеканалі «Еспресо».

 

Серед поданих на премію радіопрограм кращою визнана передача «Вся країна», яка вийшла в ефір 22 січня 2019 року на Українському радіо. Керівник проєкту – Юлія Шелудько, автори – Ольга Молоцька, Вікторія Сидоренко, Софія  Шеметуха. Передача створена до Дня Cоборності України. За допомогою радіомосту між студіями  Києва, Івано-Франківська та міста Дніпро слухачі дізналися, як цей день святкували 100 років тому і як святкують сьогодні.

 У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено доктору наук з державного управління, професору Василю Куйбіді та доктору політичних наук, професору Валерію Бебику за монографію «Національна безпека в умовах інформаційних та гібридних війн» (НАДУ, м. Київ, 2019). У книзі викладено теорію інформаційних та гібридних війн, методи протидії зовнішній інформаційній агресії, спеціальним інформаційним кампаніям, операціям, впливам.

 

Крім того, члени комітету з премії Івана Франка, відзначаючи високий рівень поданих на конкурс робіт та особистий внесок у збереження історичної пам’яті народу, ухвалив рішення нагородити грамотами Держкомтелерадіо журналіста, письменника Валерія Дяченка за статтю  «Про “гоголівську хворобу”, або Як ми святкуємо ювілеї Миколи Гоголя» (часопис «Буковинський журнал», №1, 2020) та журналістку Світлану Чорну за книгу «Під знаком тризуба» (видавництво «Дніпро»,  м. Київ, 2019).

 

Загалом цього року на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності було подано 22 твори: 5 – в номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації»; 10 – в номінації «За кращий твір у телевізійній сфері»; 2 – в номінації «За кращий твір у радіомовній сфері»; 5 – в номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері».

 

Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

Раніше ми повідомляли, хто став лауреатом Премії Франка в інформаційній сфері у 2019-му році.

 

Як відомо, Міжнародний фонд Івана Франка оголосив трьох номінантів на здобуття цьогорічної премії, якою відзначають науковців, які зробили вагомий внесок у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін.