Іван Франко

Оголосили лавреатів премії імені Івана Франка 2023 року

27.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оголосили цьогорічних лавреатів премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію присудили Володимиру Кузику за збірку публіцистичних творів «Дивниця». Зміст книжки склали нариси, есеї, замальовки, аналітичні матеріали, які друкувалися в газетах «Культура і життя», «За вільну Україну», «Молода Галичина», в часописі «Дзвін». Книжка вийшла друком у видавництві «Каменяр» у вересні 2022 року.

 

У номінації «За найкращий твір у телевізійній сфері» премію присудили режисеру Сергію Лисенку та сценаристу Олександру Зінченку за документальний фільм «Колапс: як українці зруйнували імперію зла». Фільм розповідає про те, як проголошення Україною незалежності унеможливлює подальше існування СРСР. Прем’єра відбулася 23 серпня 2021 року в етері загальнонаціонального телеканалу Суспільного «Перший». Також фільм транслювався в етері загальнонаціонального телеканалу «Суспільне Культура» та в етері телеканалів регіонального мовлення Суспільного.

 

Як зазначив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, Суспільний мовник щороку підвищує рівень своїх творчих робіт, активно бере участь у конкурсних змаганнях, представляючи гідні проєкти.

 

У номінації «За найкращий твір у радіомовній сфері» лавреатами премії імені Івана Франка стали Олена Гусейнова та Мирослав Лаюк за цикл радіопередач спецпроєкту «Леся Українка: 30 радіоісторій», присвяченого 150-річчю з дня народження визначної поетки. Етер відбувся протягом лютого-березня 2021 року на каналі «Радіо «Культура».

 

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію імені Івана Франка присудили Валерію Королю і Григорію Любовцю за монографію «Контент негативу. Як захистити себе та країну в умовах тотального інформаційного протистояння» (видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2021).

 

У монографії розглядають проблематика комунікаційно-контентної безпеки держави, яка через новітні технологічні рішення та підходи захищає національну свідомість від агресивних впливів з боку технологічних пропагандистських центрів кремля, нейтралізує їх і створює «антидот» проти інформаційних загроз ворога.

 

Автори провели дослідження сучасного інформаційного простору, визначили потенціали його технологічно-креативних станів, запропонували підходи до розуміння контраверсійності публічного простору, розробили проєктний концепт моделі національного інформаційного простору України.

 

Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності заснували 2004 року. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

Присудження премії відбувається щорічно напередодні дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премія у розмірі 10-ти тисяч гривень присуджується у 4-х номінаціях. Цього року на здобуття премії надійшло 23 роботи.

 

Раніше ми повідомляли, хто стали лавреатами премії Франка у 2019-му та 2020-му роках.

 

Чільне зображення: Держкомтелерадіо