Що це за клята хвороба, навіть назву якої – рак – лячно згадувати? Чому одним вона підписує вирок, а інших милує? Може, це спокута за якісь гріхи, чи то свої, чи то пращурів? Хто зна… Хіба що Всевишній. Але й Він здебільшого мовчить… Зворушлива історія мужньої жінки, яка відчайдушно бореться зі смертельною хворобою і… програє, трагедія, побачена очами люблячої доньки, пропущена крізь її серце, не залишить байдужою навіть найжорсткішу людину. Ця історія здатна допомогти тим, хто, як і героїня повісті «Одне життя на чотири пори року», опинився на межі, між життям і смертю, опанувати себе перед лицем важкого випробування.
А невдовзі у всіх поголовно з’явилися мобільні телефони. Проте навіть вони не завжди покращували якість нашого життя. Того разу мене від університету відправили до Польщі. І ось я у сучасному двоповерховому автобусі на вокзалі дивлюся на маму з вікна. Попри посмішку, її осиротілі очі не давали мені спокою аж до самої Варшави. А коли я приїхала, перше, що зробила, подзвонила їй з телефона-автомата. Проте відповіді не було. І я, захлинаючись у плачі, повернулася до своєї кімнати у гуртожитку, де приголомшена моїм виглядом угорка, не розуміючи до ладу, що ж відбувається, намагалася мене бодай якось утішити. Проте ніщо тоді не могло мене зцілити – лишень мамин голос.
Моєму нещастю не було меж, протягом трьох годин я щиро вірила у те, що з мамою щось трапилось, і тільки тоді, коли мені нарешті вдалося з нею зв’язатися, світ повернув звичні кольори. Звідки бралися ті страхи? Досі не знаходжу відповіді…