* ESC - закрити вікно пошуку
фільм
«Будинок Слово» з’явився в онлайн-прокаті
17.07.2018Документальний фільм Тараса Томенка «Будинок Слово» офіційно вийшов в онлайн-прокат. Про це повідомляє Держкіно.
Українська інтернет-прем’єра стрічки відбулася 1 липня на відеосервісі Megogo. За межами України фільм можна подивитися на платформах ITunes, Google Play, Amazon, Vimeо та JMan.tv.
Нагадаємо, що стрічка «Будинок Слово» розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник у 20-30-х роках у Харкові. У 66 квартирах будинку під назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури: письменники, поети, художники, режисери. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років було репресовано, розстріляно чи перетворено у співців партії.
Режисером фільму є Тарас Томенко, продюсерами – Юлія Чернявська та Олег Щербина (FRESH PRODUCTION GROUP), авторами сценарію – Любов Якимчук і Тарас Томенко, композитором – Алла Загайкевич.
Світова прем’єра «Будинку Слово» відбулася минулого року на 33-му Варшавському кінофестивалі, де стрічка була представлена в основній конкурсній програмі. 27 жовтня у Харкові пройшла національна прем’єра картини.
Фільм був відібраний до програми FIVE CONTINENTS Міжнародного Гетеборзького кінофестивалю – найбільшого кінофестивалю у скандинавських країнах. Нещодавно відбулася британська прем’єра стрічки в Лондоні. Крім того, фільм отримав нагороду Національної кінопремії «Золота Дзиґа» в номінації «Найкращий документальний фільм». Раніше за сценарій до фільму Якимчук і Томенко отримали перемогу на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова–2015».
Читайте також: «Будинок Слово»: замаскуватися під кіно
Чільне зображення: CUT Insight
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості