* ESC - закрити вікно пошуку
ПЕН-клуб
Тетяна Терен стала виконавчою директоркою українського ПЕН-клубу
01.08.2018В Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу з’явилася виконавча директорка. Нею стала журналістка Тетяна Терен.
В ексклюзивному коментарі Читомо Тетяна повідомила, що посада виконавчого директора створена за підтримки Американського ПЕН-центру.
За її словами, ПЕН-клуб і надалі працюватиме на захист прав українських письменників, і цей напрямок залишиться ключовим у діяльності центру, проте найближчим часом роботу, швидше за все, зосередять на підтримці літератури.
«Якщо коротко описати мої обов’язки, то передовсім це – розвиток та активізація діяльності організації. Отже, мова і про координацію окремих проектів Українського ПЕН-центру, і про вироблення комунікаційної стратегії, і про співпрацю з іншими національними ПЕН-центрами, і про пошук донорів та партнерів», – розповіла виконавча директорка.
Що стосується найближчих планів, Терен поділилася, що у серпні відбудеться церемонія нагородження цьогорічного лауреата премії ім. В. Стуса. У вересні запланована зустріч керівників центрально-східноєвропейських ПЕН-центрів у рамках фестивалю Meridian Czernowitz, а також – участь українського представника у 84-му Міжнародному ПЕН-конґресі в Індії.
Крім цього, у грудні відбудуться церемонія нагородження лауреата премії ім. Ю. Шевельова та звітно-виборчі збори Українського ПЕН-центру, на яких буде обрано нового президента.
З інших проектів також анонсовано запуск Дискусійного ПЕН-клубу, який включатиме у себе дискусії, присвячені актуальним темам і важливим книжкам. Під егідою клубу відбуватимуться події в Києві та регіонах. Крім цього, заплановані спільні проекти з медіа.
Тетяна Терен — журналістка, кураторка книжкових проектів та літературних програм. Закінчила відділення журналістики Харківського національного університету ім. В. Каразіна.
Працювала ведучою програми «Книжковий кошик» на харківському каналі «А/ТВК», редакторкою в літературному журналі «Березіль», на 5 каналі та сайті «Українська правда. Культура». Дописувала у видання «Україна молода», «День», «Тиждень», «Високий замок, Harper’s Bazaar Ukraine тощо.
Як кураторка співпрацювала з PinchukArtCentre, «Культурним проектом» та «Книжковим Арсеналом». У 2017-2018 роках очолювала Український інститут книги.
Співавторка книжки «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою» (Pabulum), авторка серії книжок інтерв’ю з українськими письменниками «RECвізити». Антологія письменницьких голосів» (ВСЛ), упорядниця «Літопису самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» («Комора»).
Український центр Міжнародного ПЕН-клубу був формально заснований восени 1989 року у стінах Спілки письменників та під її патронатом, а навесні 1990-го був прийнятий до Міжнародного ПЕН. Реальне ж існування Українського ПЕН-клубу, тобто його активна діяльність, розпочалися з обранням у 2010 році нового керівництва, на чолі з Мирославом Мариновичем.
Сьогодні український ПЕН-центр налічує 76 членів. Його головним керівним органом є загальні збори, оперативне керівництво здійснює Виконавча рада з восьми осіб, на чолі із президентом та двома віце-президентами.
Нещодавно ми повідомляли, що українська менеджерка культури Ольга Муха стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International.
Читайте також: Президентка Міжнародного ПЕН-клубу: Ми розглядаємо літературу як повноцінного гравця у сфері прав і свободи людини
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості