* ESC - закрити вікно пошуку
етнографія
В Італії видали книжку про етнографію України
30.07.2021Наукове дослідження про етнографію і антропологію України видали італійською мовою. Про це повідомило Посольство України в Італії на своїй фейсбук-сторінці.
Книжку «Українська етнографія та антропологія. Студії та дослідження з кінця XVIII століття до початку 90-х років XX століття» Тамара Михайляк. Її продають у італійських онлайн-магазинах за ціною близько 18 євро. Вона вийшла у італійському видавництві «CISU», що спеціалізується на науковій літературі.
«Інтерес до усних джерел, до святково-обрядових звичаїв йшов паралельно з колекціонуванням різноманітних творів традиційного народного декоративного мистецтва, отже між етнографією та музеєзнавством виник тісний зв’язок. Починаючи з другої половини XIX століття, етнографічний артефакт поступово здобував важливе місце у вітринах музеїв. Значну роль у розвитку етнографічного музейництва відігравали приватні колекціонери, які також брали участь у пропаганді численних виставкових заходів організованих як в Україні, так і за її межами на рубежі ХІХ-XX століть. Ці заходи зазвичай передбачали експонування українських народних традицій, вони дали значний поштовх для розвитку місцевого краєзнавства», − йдеться у анотації.
У праці йдеться також про інституціоналізацію етнографії в академічній галузі, яку радянська влада в Україні на початку ХХ століття піддала ідеологічно-політичним обмеженням, у зв’язку з цим «дослідження радянського періоду мали переважно описовий характер».
«Праця є однією з перших та найбільш ґрунтовних наукових робіт з етнічної історії України, традиційно-побутової культури та українського народного мистецтва виданих в Італії, італійською мовою. Авторка зробила спробу простежити історичну, культурну і методологічну основу етнографії на тлі впливу політичних та соціальних чинників», − прокоментували в посольстві.
Додамо, торік в Італії видали роман про Голодомор в Україні та словник сучасної української мови.Також у 2018 році вийшла історія України у перекладі сербською мовою.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості