ворожнеча

Героя проекту Mova Лепетуна використали для розпалювання ворожнечі

23.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Власники Facebook-сторінок «Бунтократія», «Консул» та National Ukraine використали героя проекту Mova Лепетуна для розпалювання ворожнечі на тлі національної, гендерної приналежності та сексуальної орієнтації. Про це повідомляється на сторінці Mova у Facebook.

 

Так на вказаних сторінках розміщені плакати із Лепетуном і написами із проявами нетерпимості за національною, ґендерною приналежністю та сексуальною орієнтацією: «Роми – неправильно, говори правильно – цигани», «Феміністка – неправильно, говори правильно – кинута жінка», «ЛГБТ-активіст – неправильно, говори правильно – збоченець».

Heroia-proekty-Mova-Lepetyna-vukorystalu-dlia-rozpaliyvannia-voroznechi-Romu

 

«Власники цих ресурсів використали без дозволу нашого героя та спаплюжили кілька наших зображень. Нам сумно бачити, як наші напрацювання намагаються використати для розпалення ворожнечі напередодні Дня Незалежності. Адже ми завжди виступали й виступатимемо за дотримання прав і свобод людини незалежно від її етнічної, релігійної чи гендерної приналежності та сексуальної орієнтації», – йдеться в заяві авторів проекту Mova.

 

Також вони закликали поскаржитися на ці сторінки адміністрації Facebook «за грубе порушення інтелектуальних прав і ганебну спробу принизити гідність людини».

 

Читайте також: Мова ворожнечі в літературі та медіа

 

Водночас на сторінці «Бунтократія» розміщена заява, у якій авторів проекту Mova звинувачують в «атаці на українські націоналістичні сторінки у Facebook».

 

«На жаль, тепер вони також виписалися із рядів українських патріотів, почавши відстоювати інтернаціональні інтереси культурних марксистів. Ми повторюємо відкрито — ніколи ми не дозволимо безрідним посіпакам диктувати українцям, які слова їм вживати у своїй мові», – наголосили в заяві.

 

Нагадаємо, що під час Книжкового Арсеналу київська друкарня знищила стікери для антидискусії про «заборонені теми».

 

Читайте також інтерв’ю із засновниками проекту «Мова – ДНК нації».

 

Чільне зображення: Facebook / Mova