* ESC - закрити вікно пошуку
українська мова
60% двомовних українців готові перейти виключно на державну
25.03.202260% двомовних українців готові найближчим часом перейти виключно на українську. Про це йдеться у результатах шостого загальнонаціонального опитування*, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Згідно з опитуванням, дві третини українців-білінгвів готові якнайшвидше перейти виключно на українську. Серед російськомовних — третина охочих перейти на державну мову.
Також більшість українців (67%) сьогодні вважають, що ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19%переконані, що мовна проблема існує, але вона не є настільки важливою. Лише 12% вважають, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки.
Згідно з попереднім п’ятим дослідженням, тільки 2% українців погоджуються з російським пропагандистським мітом про те, що росія прийшла захищати російськомовних громадян України.
Соціологічна група «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) — недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів, затверджених кодексами ESOMAR та WAPOR. Постійний член Соціологічної Асоціації України.
Як відомо, 83% українців переконані, що українська має бути єдиною державною мовою в країні.
Нагадаємо, у 2021 році рідною українську мову вважали 78% українців, у 2020 році за поширеністю в інтернеті вона посідала 21-ше місце у світі.
*Авдиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 19 березня 2022 р.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості