* ESC - закрити вікно пошуку
видавництво у війну
19% українських видавництв опинилися в небезпеці через вторгнення рф
08.05.2022Український інститут книги (УІК) опитав 188 українських видавців та зібрав інформацію про їхню безпеку, стан діяльності та потреби. Про це йдеться на сайті установи.
УІК зазначає, що 33 видавництва (18% від опитних) втратили свої виробничі потужності, частково вони збереглися у 12 видавництв (6%).
Також у дослідженні зазначається, що на можливість продовжувати видавництвами свою діяльність впливає і збереження авторського права на макети книжок, з якими вони працюють. Так, 85% опитаних (159 видавництв) змогли самостійно зберегти необхідні архіви та інші об’єкти, і ще 10% (19 видавництв) повідомили про неможливість оцінити стан їхніх ресурсів.
Водночас понад 5% видавців потребують допомоги у збереженні своїх макетів та інших об’єктів авторського права.
131 видавництво (71%) має повністю збережені виробничі потужності, а 12 видавців (6%) не мають інформації про збереженість свого виробництва.
При цьому представники 152 видавництв (81%) перебувають у відносній безпеці. Натомість співробітники ще 36 видавництв (19%) підпадають під небезпеку різного ступеня: перебувають на фронті, залишилися в зоні ведення бойових дій).
Водночас більш ніж половина опитаних видавців (понад 62%) потребують різної допомоги: від фінансової, на покриття витрат (32 видавництва), до підтримки закордонних партнерів (24 видавництва) та грантової підтримки для відновлення діяльності або її продовження (понад 61 видавництво). Зовсім не потребують допомоги 71 видавництво, або 38% учасників видавничого ринку України.
Нагадаємо, що Читомо провели опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни».
Відповідно до нього, за місяць повномасштабного вторгнення росії в Україну 95,1% видавців зазначають, що продажі книжок катастрофічно знизилися. А через обстріли російських військових українських міст пошкоджено близько 20 офісів та складів українських видавців.
Як відомо, в Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості