книговидання

Унаслідок обстрілів пошкоджені офіси та склади близько 20 видавництв

13.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через обстріли російських військових українських міст пошкоджено близько 20 офісів та складів українських видавців. Про це йдеться в опитуванні культурно-видавничого проєкту Читомо «Як працюють українські видавці в умовах війни». 

Зокрема мова йде про такі видавництва, як «Ранок», «BOOKSHA», «Тези», «Жорж», «АСАА», «Фоліо», «Блим-Блим», видавництва Жупанського, «Віхоли», «Мольфар», «ПЕГАС», «Час майстрів», «Парасолі», видавничої групи «Основа» й видавництва «4mamas» та інших — це 22% опитаних видавців. 

 

«Наш офіс та склади з готовими накладами знаходяться у Харкові, тому перш за все ми, як бізнес, хотіли би, щоб була можливість перевезти все в безпечне місце, щоб ми могли відправляти замовлення, які в нас є», — зазначають у видавничій групі «Основа» та видавництві «4mamas». 

 

Більшість пошкоджених приміщень у Харкові. А 78% опитаних кажуть, що їхні офіси залишилися в неушкодженому стані. 

 

«Зараз ми оновлюємо інформацію з наявності позицій, на жаль, асортимент дещо обмежений, адже відвантажуємо замовлення з тих складів нашої організації, що розташовані на безпечних територіях. Головний склад у Харкові наразі залишається заблокованим через постійні обстріли російських окупантів», — коментують ситуацію для Читомо у видавництві «Ранок». 

 

Відомо, то Yakaboo перевезли мільйон українських книжок зі свого складу з-під Києва на захід України. А от IST publishing все ще потребує евакуації книжок з Києва та Харкова, така ж необхідність є в ЇZHAK та ACCA. 

 

«Здійснювати продаж книжок немає можливості, оскільки орендований склад наразі закритий, а в Києві не залишилось наших співробітників», зазначають у видавництві «КЛІО»

 

Повну версію дослідження книговидавничого ринку під час війни дивіться на сайті культурно-видавничого проєкту Читомо за посилання. 

 

Онлайн-опитування гравців книжкового ринку проходило з 26 березня по 8 квітня 2022 року. В ньому взяли участь 81 видавництво з усієї України. 

 

Нагадаємо, що в результаті російського вторгнення у Харкові частково була пошкоджена одна з найбільших друкарень України — «Юнісофт».

 

Крім того, окупанти пошкодили Будинок творчості письменників у місті Ірпінь, а ще будинок письменників «Слово» у Харкові.