#книголав

У Франції виходить збірка наших письменників про регіони України

29.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У французькому видавництві Editions Stock виходить збірка текстів українських письменників про різні міста і регіони країни Hommage à l’Ukraine. Про це повідомив письменник Олександр Михед у Facebook.

«Щось ніхто з колег не хвалиться, то доведеться мені.  У Франції, у поважному Editions Stock (засноване видавництво 1708 року), виходить збірка текстів українських письменників про різні міста і регіони країни. Компанія надзвичайна», написав Михед. 

 

Співавторами збірки стали Любов Якимчук, Таіс Золотковська, Анастасія Левкова, Любко Дереш, Катерина Бабкіна, Володимир Рафєєнко, Борис Херсонський, Артем Чех, Олександр Михед, Петро Яценко, Ірена Карпа, Тарас Прохасько, Андрій Любка, Андрій Курков. Упорядник Еммануель Рубен. 

«Мій текст ніжна розповідь про кішку і щеня, які змінили життя нашої родини до і під час повномасштабного вторгнення», додав Михед. 

 

У цій збірці історії про 11 областей із 24 та про Крим. Видання містить 240 сторінок та коштує 21.50 €. 

 

«Читаючи різні тексти, нагально написані для фіксації історії, що стає нам дедалі ближчою і знайомою, ми усвідомимо, наскільки цей автопортрет України, створений її письменниками і письменницями, схожий на глибинний портрет Європи», – говорить Еммануель Рубен. 

 

Одночасно з французьким релізом збірка виходить також українською у видавництві «#Книголав». На видання «Ода до України» вже відкрите передзамовлення. Перекладачі Оксана Макарова, Маріанна Кіяновська, Віта Левицька. 

«Есеї зі збірки, яку ви тримаєте в руках, потужніші за радянські танки, і, на щастя, їм не доведеться іржавіти десь на маргінесах історії. Це оповіді про дім. […] Все це місця, які обирають тебе і які щодня обираєш ти, вирішуючи переїхати, лишитися, жити, народжувати й писати книжки саме тут», – зазначає літературознавиця Богдана Романцова.

 

Нагадаємо, що нова збірка віршів Василя Махна Paper Bridge («Паперовий міст») вийшла у США у видавництві Plamen Press.

 

Як відомо, у німецькому  видавництві Verlag Kiepenheuer & Witsch вийшла друком збірка німецькомовних есеїв Тетяни Малярчук «Розповідь продовжиться за мить, ми просто видихнемо» (“Gleich geht die Geschichte weiter, wir atmen nur aus”).