Маргарет Етвуд

«Антицензурне» видання «Оповідь служниці» Етвуд створять із вогнестійкого матеріалу

25.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво Penguin Random House спільно з письменницею Маргарет Етвуд анонсували спеціальну версію роману-антиутопії «Оповідь служниці», яка буде видана з вогнестійкого матеріалу. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

Книжка надрукована та переплетена з використанням вогнетривких матеріалів. 

 

Авторка презентувала видання у короткому відео на YouTube, намагаючись спалити книжку за допомогою вогнемету.

 

 

За допомогою нової версії роману Етвуд вирішила виступити проти цензури на книжку в школах, а також висловити своє  ставлення до закону, який наразі перебуває на розгляді Верховного суду США і передбачає позбавлення жінок права на аборт.

 

«Жінки, які не можуть самі вирішити, чи мати дітей, фактично у рабстві. Тому що держава претендує на право володіти їх тілами й вказувати, як ці тіла слід використовувати», — сказала Маргарет Етвуд. 

 

У видавництві щодо нового екземпляру зазначили: «У Сполучених Штатах Америки і в усьому світі книжки забороняють і навіть спалюють. Тому ми створили спеціальне видання, яке протягом десятиліть оскаржували та забороняли».

«Оповідь служниці» — роман-антиутопія 1985 року канадської письменниці Маргарет Етвуд. 

 

Дія роману відбувається в майбутньому у вигаданій тоталітарній державі під назвою Республіка Гілеад. У ній вся влада і всі права належать військовим. Інші громадяни республіки є їхніми слугами.  За сюжетом лише одна із сотні жінок можуть народжувати, для цього вони проходять спеціальну підготовку. 

 

Через книжку костюми служниць часто використовують на протестах за права жінок.

 

За даними Американської бібліотечної асоціації, «Оповідь служниці» є однією з книжок, які найчастіше оскаржують або забороняють у школах США.

 

Нагадаємо, що 1200 літераторів США та Канади, серед яких: Стівен Кінг, Маргарет Етвуд, Ніл Гейман підписали відкритого листа на підтримку транс та небінарних спільнот.

 

Як відомо, письменниця Маргарет Етвуд підтримує Україну у боротьбі з російськими окупантами та поширює інформацію, що стосується України й опору

 

Джерело: The Guardian