Грузія

Асоціація видавців Сакартвело: Ми проти законів, що унеможливлюють звільнення від російської агресії — оновлено

09.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Сакартвело заявила, що категоричне не підтримує законопроєкти «Прозорість іноземного впливу» та «Реєстрація іноземних агентів», ухвалення яких спричинило масштабні протести в Тбілісі. Заяву опублікували на офіційному сайті організації. 

За твердженням асоціації видавців, суть цих законопроєктів суперечить неодноразово підтвердженим європейським прагненням  громадян Сакартвело і спрямована на підрив громадянської активності та згортання свободи слова і вираження поглядів у країні.

 

«У той час, коли єдність і співпраця мають вирішальне значення, саме лише обговорення цих законопроєктів шкодить міжнародній репутації Сакартвело та загострює внутрішню напруженість. Парламент повинен зробити пріоритетом співпрацю з представниками громадянського суспільства та професіоналами з різних сфер, щоб просунути необхідні реформи для розвитку країни та своєчасного набуття статусу кандидата на членство в ЄС. Це єдиний спосіб ефективно звільнитися від російської агресії та впливу», — наголошують видавці.

 

Вони закликали картвельських законодавців пам’ятати й вчитися на болючих уроках минулого. «Не припустіться помилки, яка б затьмарила спадщину кожного окремого парламентаря та історію нашої країни в цілому», — додали в асоціації.

 

Окрім того, картвельський PEN-центр оприлюднив відкритий лист із закликом негайно ветувати закони, оскільки «підтримка цих проросійських законів означає не тільки беззастережну зраду картвельської держави, але й відрив від картвельської культури, яка має історичне та людське значення». У центрі також зазначили, що ухваливши згадані закони, парламент назавжди руйнує перспективу євроатлантичної інтеграції Сакартвело.

 

«З ухваленням цього законопроєкту Сакартвело опиниться в політичній і культурній ізоляції, що суттєво зруйнує архітектуру національної безпеки Сакартвело, частиною якої є спроба грузинської культури прорвати стіну культурної ізоляції, створену російською окупацією Сакартвело. Приймаючи російський закон, ми не тільки зачиняємо двері перед нашими друзями і залишаємося вразливими перед головним ворогом суверенітету і територіальної цілісності Сакартвело, але й виявляємо крайню невдячність нашим друзям і партнерам, що є виключно російським явищем, а не багатовіковою традицією, переданою в основу картвельського світогляду, цінностей і культури», — наголошують в PEN.

 

Наразі лист має понад 1200 підписів з потрібних 5000.

 

Згодом керівна партія Сакартвело після протестів відкликала законопроєкт про «іноагентів». У владі також планують «краще пояснити» суспільству, для чого був цей закон. «До законопроєкту був прикріплений неправдивий ярлик “російського закону”, а його ухвалення в першому читанні було представлено в очах частини суспільства як відхід від європейського курсу», — йдеться у заяві партії.

 

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року президент PEN Сакартвело Паата Шамуґія від імені організації опублікував звернення на підтримку PEN Україна, у якому висловив солідарність грузинських письменників з українцями.

 

Читайте також: У Сакартвело розробили шрифт на підтримку України

 

Чільне фото: gpba.ge