Грузія

У Сакартвело розробили шрифт на підтримку України

19.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Картвельська PR-агенція Gepra у співпраці з каліграфом Давидом Майсурадзе випустила шрифт під назвою «Україна» («უკრაინა»), присвячений українцям, що відстоюють свободу. Про це агенція повідомила у фейсбуці.

 

Шрифт «Україна» ґрунтується на одному з історичних каліграфічних шрифтів, який поширений у країнах південних та східних слов’ян, зокрема в Україні. Це «Статутне письмо» — найдавніша форма кирилиці. Шрифт нагадує древній картвельський «мргловані», для якого характерні великі літери однакового розміру.

 

 

Шрифт адаптований під картвельську, українську, абхазьку, англійську та німецьку мови. Його можна використовувати у Photoshop, InDesign та Illustrator, а також у всіх програмах MS Office.

 

«З гордістю хочу сказати, що шрифт включає всі азбуки абхазької мови. Цим шрифтом можна писати усіма європейськими мовами (і не тільки)», — зазначив каліграф Девід Майсурадзе.

 

Завантажити його можна безкоштовно на сайті Gepra або на Calligraphy.

 

Як повідомлялося, дизайнер Андрій Шевченко створив шрифт під назвою Mavka Font, кошти за використання якого передаватимуть українським парамедикам, та шрифт Mariupol.

 

Читайте також: Шрифти на експорт: найцікавіші українські гарнітури, про які мають знати у світі