* ESC - закрити вікно пошуку
окупація
Аваков під Новий рік видав книжку про «харківську весну»
30.12.2020
У видавництві «Фоліо» вийшла нова книжка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Видання має назву «2014. Миттєвості харківської весни» і розповідає про події, що відбувалися 2014-го року в Харкові у контексті загальної ситуації в Україні. Саме в цей час Аваков і очолив МВС, яким керує досі.
Книжка вийшла у видавництві «Фоліо» українською та російською мовами.
Співавторами видання стали: Інна Петрикова, Женя Дисс, Віктор Маринчак, Олексій Мірер, Степан Полторак. У виданні використані роботи харківських фотографів: Сергія Козлова, В’ячеслава Мадієвського, Андрія Марієнка, Сергія Бобка. З російської текст переклала Ірина Філенко.
За словами Авакова, у книжці зібрані багато документів: від публікацій ЗМІ до унікальних матеріалів розвідки та аудіозаписів переговорів сепаратистів, отриманих в межах оперативних заходів – на їхню публікацію Аваков отримав спеціальний дозвіл слідства.
«Ці документи шокують своїм цинізмом і жорстокістю, але я впевнений, що вони повинні бути опубліковані і прочитані – як незаперечне документальне свідчення того, що захоплення України було заздалегідь підготовлене і сплановане, сепаратистські групи були організовані та озброєні, а «іхтамнєти» чітко координувалися російськими спецслужбами», – заявив він.
Як розповів міністр, у виданні вперше опублікований «План щодо Харкова та області» – електронне листування кураторів «російської весни», в якій детально розроблений план «окупації Слобожанщини», що передбачав захоплення систем комунікацій, вузлів зв’язку, стратегічних об’єктів інфраструктури, ЗМІ, фізичне знищення представників влади, військових і журналістів, інформаційну компанію і пропаганду, залучення колаборантів, і, в підсумку – створення «ХНР».
Читайте також: Що буває, коли українські політики починають видавати свої книжки
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт