* ESC - закрити вікно пошуку
Бібліотека конгресу США
Бібліотека конгресу США додає Читомо до свого архіву
08.08.2022Бібліотека Конгресу США включить сайт Читомо до своїх вебархівів. Про це нашій редакції повідомила бібліотека Конгресу.
«Ми вважаємо, ваш вебсайт важливою частиною колекції та історичних записів», — зазначили у повідомленні.
Доступ до архіву сайту матимуть дослідники бібліотеки, а в публічному доступі він з’явиться за рік після закінчення архівування.
«Читомо існує вже 13 років, і за цей час на його сторінках зібралася величезна кількість важливої інформації про українське книговидання й літературу. Сайт пройшов довгу еволюцію від студентського проєкту до одного з найбільших ЗМІ про книжкову індустрію, яке не лише висвітлює поточну ситуацію у галузі, але й архівує історію культурної журналістики України, наприклад, у проєкті «Екземпляри XX». Тож приємно усвідомлювати, що нашу працю помічають, і відтепер й саме Читомо також стане частиною одного з найважливіших архівів світу», — розповів випусковий редактор і директор ГО «Читомо» Олександр Мимрук.
Читомо — медіа про культуру читання і мистецтво книговидання України та світу, трендсетер українського книжкового ринку, що пропонує якісну аналітику й ексклюзивні матеріали, експерименти та інновації. Сайт публікує книжкові новини, готує рецензії, огляди, добірки, інтерв’ю, аналізує тенденції ринку, висвітлює культурні проєкти, події та можливості. Заснований у 2009 році Оксаною Хмельовською та Іриною Батуревич.
Бібліотека Конгресу США зберігає важливі культурні артефакти та забезпечує тривалий доступ до них. Завдання вебархівів — зберегти інформацію, яка інакше може бути втрачена. Окрім створення власних колекцій вебархівів, бібліотека Конгресу також співпрацює з іншими організаціями, щоб документувати події, що відбуваються в інтернеті в Сполучених Штатах і в усьому світі. У більшості випадків доступ надається через партнерські організації.
Серед уже створених архівів є також архів про російсько-українську війну (Ukraine Conflict).
Нагадаємо, ініціатива Saving Ukrainian Cultural Heritage Online збирає дані та архівує сайти українських культурних організацій, щоб у разі потреби забезпечити їх відновлення. Інформацію щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України, збирає Міністерство культури та інформаційної політики України.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості