Бібліотека конгресу США

Бібліотека конгресу США додає Читомо до свого архіву

08.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Бібліотека Конгресу США включить сайт Читомо до своїх вебархівів. Про це нашій редакції повідомила бібліотека Конгресу.

«Ми вважаємо, ваш вебсайт важливою частиною колекції та історичних записів», — зазначили у повідомленні.

 

Доступ до архіву сайту матимуть дослідники бібліотеки, а в публічному доступі він з’явиться за рік після закінчення архівування.

 

«Читомо існує вже 13 років, і за цей час на його сторінках зібралася величезна кількість важливої інформації про українське книговидання й літературу. Сайт пройшов довгу еволюцію від студентського проєкту до одного з найбільших ЗМІ про книжкову індустрію, яке не лише висвітлює поточну ситуацію у галузі, але й архівує історію культурної журналістики України, наприклад, у проєкті «Екземпляри XX». Тож приємно усвідомлювати, що нашу працю помічають, і відтепер й саме Читомо також стане частиною одного з найважливіших архівів світу», — розповів випусковий редактор і директор ГО «Читомо» Олександр Мимрук.

 

Читомо —  медіа про культуру читання і мистецтво книговидання України та світу, трендсетер українського книжкового ринку, що пропонує якісну аналітику й ексклюзивні матеріали, експерименти та інновації. Сайт публікує книжкові новини, готує рецензії, огляди, добірки, інтерв’ю, аналізує тенденції ринку, висвітлює культурні проєкти, події та можливості. Заснований у 2009 році Оксаною Хмельовською та Іриною Батуревич.

 

Бібліотека Конгресу США зберігає важливі культурні артефакти та забезпечує тривалий доступ до них. Завдання вебархівів — зберегти інформацію, яка інакше може бути втрачена. Окрім створення власних колекцій вебархівів, бібліотека Конгресу також співпрацює з іншими організаціями, щоб документувати події, що відбуваються в інтернеті в Сполучених Штатах і в усьому світі. У більшості випадків доступ надається через партнерські організації. 

 

Серед уже створених архівів є також архів про російсько-українську війну (Ukraine Conflict).

 

Нагадаємо, ініціатива Saving Ukrainian Cultural Heritage Online збирає дані та архівує сайти українських культурних організацій, щоб у разі потреби забезпечити їх відновлення.  Інформацію щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України, збирає Міністерство культури та інформаційної політики України.