бібліотеки

Бібліотеки отримають 5 тисяч комп’ютерів від Мінцифри та «відповідального бізнесу»

07.06.2020
5 тисяч комп'ютерів

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство цифрової трансформації за сприяння Української бібліотечної асоціації передасть бібліотекам п’ять тисяч комп’ютерів у межах проєкту «Дія.Цифрова освіта». Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства.

Першою бібліотекою, якій 5 червня 2020 року передали 150 комп’ютерів, стала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Далі планується передати комп’ютери Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого. Згодом — бібліотекам у селах із різних регіонів України. Перелік бібліотек, які зможуть отримати комп’ютери, поки що не відомий.

 

На сайті Міністерства зазначають, що на реалізацію проєкту не будуть витрачені кошти державного бюджету. «Відповідальний бізнес запропонував не тільки ідею, але й матеріальну складову…, а офіс Президента та Мінцифра знайшли шляхи практичної реалізації», – коментує Фазиль Аскеров, Голова правління Асоціації розвитку туризму.

 

Мінцифри не уточнює, який саме бізнес став ініціатором проєкту, однак на фото, опублікованому на сайті Міністерства, можна побачити логотип компанії «Фаворит Спорт». Ця компанія, як відомо, займається гральним бізнесом, зокрема онлайновим казино, а також ставками на спорт.

 

Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан на своїй сторінці у Facebook розповіла, що бібліотекам будуть передані відносно нові комп’ютери, яким 2-4 роки. Їх допоможуть налаштувати, проте обслуговування буде відповідальністю «спеціалістів на місцях».

 

Оксана Бруй, президентка Української бібліотечної асоціації, зазначає: «Бібліотеки є тими місцями, де люди можуть реалізувати свою потребу в цифровій освіті безкоштовно. В Україні понад 15 тисяч публічних бібліотек, більшість з них — це сільські бібліотеки та бібліотеки ОТГ. Лише близько 30% з них мають комп’ютери та підключені до мережі інтернет. Тому ця ініціатива — передача комп’ютерів у сільські бібліотеки — є не просто важливою, а життєво необхідною». Водночас на сайті Мінцифри не вказують, чи будуть в межах проєкту допомагати бібліотекам під’єднатися до інтернету.

 

Раніше ми розповідали, що Українська бібліотечна асоціація запустила путівник бібліотеками України «Бібліотека для тебе — Library for you».

 

Читайте також: Що зробила бібліотека зі Старобільська, щоб позбутися комплексів і минулого