дослідження

Більша частина локальних медіа не мають фінансової стабільності — дослідження

29.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Три четвертих редакцій локальних медіа потребують додаткового фінансування в умовах повномасштабної війни. Про це йдеться в дослідженні Львівського медіафоруму.

53 з 61 опитаних редакцій повідомили про потребу у забезпеченні їхньої фінансової стабільності.

 

75% редакцій вказують на гостру потребу додаткового фінансування. 25% зазначають, що наразі не мають нагальної потреби у фінансовій підтримці, оскільки їх підтримують засновники, донори чи меценати. 

 

 

За результатами дослідження:

 

  • 39 % опитаних редакцій озвучували бажану фінансову підтримку в діапазоні 30–60 тисяч гривень на місяць;
  • 32 % говорили про потребу фінансової підтримки 70–100 тисяч гривень на місяць;
  • 20 % озвучували суми від понад 100 до 200 тисяч гривень;
  • 21 % редакцій не звертались по грантову підтримку (як і до повномасштабного вторгнення), але  цікавляться нею.

 

Популярний і запит на технічну підтримку — вона потрібна 64% опитаних. Запити на посилення власної та командної безпеки висловили 43% опитаних редакцій. На повні комплекти амуніції (каски, бронежилети та аптечки), є запит у 8 редакцій.

 

 

26% опитаних редакцій вказали, що зіштовхувалися із безпосередньою фізичною загрозою життю та здоров’ю, 38 % — отримували погрози різного роду, 61% — зазнали кібератак.

 

Майже 80% редакцій частково або всією командою змінили місце перебування з регіонів, де тривали чи тривають активні бойові дії. 20% не змінили місця праці. 50% редакцій на другій лінії не переїжджали або тільки частина команди виїхала з регіону.

 

 

Серед інших країн, до яких виїжджали медійники, — Польща (5 згадок) та Німеччина (3 згадки). По одній редакції згадували про виїзд своїх співробітників до Молдови, Румунії, Угорщини, Франції, Швеції, Ізраїлю, Фінляндії.

 

Психологічної підтримки потребують 36% редакцій.

 

Менше третини редакцій вказали, що не мають потреби в додаткових працівниках, а 72% редакцій мають потребу у поповненні команд.

 

 

Координатор дослідження — Ігор Балинський, медіаексперт, співзасновник видавництва «Човен», координатор Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks, експерт проєктів ОБСЄ в Україні.

 

Керівниця дослідницької групи — Зоя Красовська, аналітикиня медіа, координаторка моніторингових проєктів Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks.

 

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України започаткувала Фонд підтримки українських медіа.

Читайте також: У Харкові відкрили медіахаб з коворкінгом для журналістів з України та світу