Нон-фікшн

Ольга Корнюшина. 37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи

Ольга Корнюшина. 37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи/ Ольга Корнюшина; Київ: Наш Формат, 2021.



Книжка «37 буддійських штук» не про буддизм. Принаймні точно не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. Як переживати втрати й не чіплятися за минуле? Як реагувати на плітки й несправедливість? Чи може регулярна практика зробити нас спокійнішими і доброзичливішими? Як давати раду емоціям? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Про це й інше розповідає Ольга Корнюшина.

Вона пропонує 37 кроків, спроможних змінити наш психологічний стан і ставлення до життя. В основі кожного кроку — буддійська мудрість, підкріплена історіями із власного досвіду та паралелями зі сфер психології і самодопомоги.

Як науковиця Ольга Корнюшина досліджує паралелі між поглядами сучасної науки та буддійськими методами тренування розуму. А як коуч — пропонує вправи й корисні звички, що допоможуть якісно пропрацювати кожен крок і ліпше почуватися. Текст доповнено ілюстраціями та посиланнями на музику, яка налаштовуватиме на виконання вправ.



Спеціалістка в галузі шокових травм і посттравматичного зростання Дітте Марчер познайомила нас із концепцією безпечних місць, які сприяють зціленню від посттравматичних станів, — і ця концепція дуже нагадує третю практику бодгісатв. У сприятливого місця є кілька характеристик. По-перше, воно має бути фізично й емоційно безпечним, не викликати поганих асоціацій і не ставити додаткових викликів. По-друге, таке місце мусить існувати не тільки в нашій уяві: важливо, щоб ми могли реально туди потрапити. Можна навіть зробити для себе перелік таких місць, щоб у стані розгубленості швидко зорієнтуватися й допомогти собі відновити здатність до спокійної сфокусованості. Щоб створювати сприятливі умови, дуже важливо визнавати власні реакції та помічати, у яких місцях наша свідомість ясна і відкрита, а де ми напружені й легко впадаємо в неспокій. Висловлюся мовою нейробіології: щоб мати доступ до ділянки мозку, яка відповідає за самоусвідомлення і допомагає зцілюватися від тривожних станів, нам потрібні безпека, спокій та впевненість.

Номер стенду: B 3.12

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект