Усі ми в школі вивчали фізику, але чи знайшли пояснення всім тим дивовижним речам, що нас оточують? Автори цієї книжки, досвідчені науковці Лев Асламазов й Андрій Варламов, виходять за межі традиційного шкільного предмета й із захопленням розповідають про неймовірні явища, з якими ми стикаємося в житті.
Андрій Варламов — доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент Італійської академії мистецтв Брери, член Ради Європейського фестивалю науки в Генуї та дослідник в теоретичній групі з фізики конденсованого стану Аргонської національної лабораторії, США. Професор в університетах Флоренції, Рима, Павії, Бордо, Міннесоти та ін.
Лев Асаламазов — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики, автор багатьох науково-популярних статей та класичних робіт у галузі теорії надпровідності.
Якщо вмочити палець у воду й акуратно водити ним по краю келиха, постійно змочуючи водою, то спочатку келих буде видавати звук скрипіння, але потім, коли краї добре обітруться, звуки стануть мелодійнішими. Висота тону залежить ще й від розмірів келиха, товщини його стінок і кількості рідини в ньому. Найкраще співають дуже тонкі келихи, що мають форму параболоїда обертання, на довгій і тонкій ніжці. Тон звучання можна змінювати, підливаючи в келих воду: що більше в келиху буде води, то нижче він звучатиме.