Нон-фікшн

Броди

260₴

Берріс Куцмані. Броди

Броди. Прикордонне галицьке місто в довгому ХІХ столітті / Берріс Куцмані ; Пер. з німецької Володимир Кам’янець. – Львів : Літопис, 2019. – 444 с. ISBN 978-966-8853-94-4

Мета праці «Броди» – дослідити минуле міста Бродів за австрійських часів з економічного й соціально-історичного погляду. У роботі поєднано аспекти міської історії з тодішнім і теперішнім сприйманням Бродів і визначено збіги й відмінності в цьому аспекті. Два перші розділи книжки ґрунтуються на аналізі архівних матеріалів, опублікованих джерел та наукової літератури й відповідають класичному історіографічному підходові. Третя ж частина має радше літературознавчу або ж культурологічну спрямованість.

 

«Економічно-історичні частини книжки ґрунтуються і на кількісних, і на якісних джерелах. Тож для інтерпретації економічного розвитку Бродів я використовую, з одного боку, офіційні статистичні дані, а з іншого – звіти й листування чиновників, дипломатів та купців. У другій частині представлена історія міста на підставі соціально-історичного підходу. Предметом дослідження тут стали політичні інституції, конфесійний розвиток, суспільні групи, освітні заклади, соціальні проблеми, національні рухи та повсякденно-історичні теми, так звані життєві світи. В останній частині фокус уваги зосереджений на загальному сприйманні австрійських Бродів, яке я досліджую на підставі подорожніх нотаток, літературних творів, а також ментальних та реальних місць пам’яті. Всі ці три основні пункти мають вилитись у життєпис міста, який окреслить масштабніший образ Бродів, аніж суто хронологічний виклад».

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект