Нон-фікшн

Наука успішного навчання

195₴

Редіґер Генрі, Макденіел Марк, Браун Пітер. Засіло в голові. Наука успішного навчання

Редіґер Генрі, Макденіел Марк, Браун Пітер. Засіло в голові. Наука успішного навчання / пер. з англ. Кузьменко Юлія. – К.: Наш формат, 2019. – 240 с. ISBN 978-617-7730-17-9 (паперова версія), ISBN 978-617-7730-18-6 (електронна версія)

Вважається, що для ефективного навчання потрібна практика і ще раз практика. Багато хто переконаний: якщо багато повторювати, то можна надовго запам’ятати. Але насправді це не так. Дослідження доводять, що повторення не сприяють засвоєнню матеріалу, на відміну від деяких порівняно простих методик. Наприклад, краще переказувати інформацію, ніж просто перечитувати, знання ліпше засвоюються, якщо розглянути їх у ширшому контексті, а об’єднання знань у так звані ментальні моделі спрощують запам’ятовування складного матеріалу. Про секрети ефективного навчання читайте у книжці «Засіло в голові. Наука успішного навчання».

 

Генрі Редіґер — американський психолог, дослідник механізмів навчання та пам’яті. Викладав в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі. Був головою Американської асоціації психологів.

 

Марк Макденіел — дослідник когнітивних здібностей і пам’яті. Професор кафедри психології в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі.

 

Пітер Браун — письменник, журналіст.

 

«Години, відведені на вдумливе перечитування, створюють враження великих старань, хоч насправді кількість часу, витраченого на навчання, не є мірилом майстерності. Перечитати текст один раз доцільно за умови певного інтервалу між першим і другим прочитанням, а от читати багато разів поспіль означає марнувати час заради мізерних здобутків і не зосереджуватися на значно дієвіших стратегіях, що вимагають менше часу».

Номер стенду: 108

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект