Нон-фікшн

Сергій Плохій. Загублене царство. Історія «Русского мира» з 1470 року до сьогодні

Сергій Плохій. Загублене царство. Історія «Русского мира» з 1470 року до сьогодні/ Автор: Сергій Плохій; Перекладачі: Віктор Євменов, Єгор Євменов; Видавництво «Фоліо», 2019. – 320с. ISBN 978-966-03-8848-2

«Загублене царство. Історія “Русского мира” з 1470 року до сьогодні» — нова книжка Сергія Плохія, яка стала відгуком професійного історика, одного із провідних спеціалістів в галузі історіографії та історії Східної Європи, на російсько-український конфлікт, що розгорівся 2014 року. Детально розглядаючи історію українського та російського народів, автор доводить, що коріння цього конфлікту заховано в самому процесі становлення Росії як держави. Та й саме піднесення як російської держави, так і російської нації, її великодержавний статус — все це трималося на Україні, якій треба було бути окремою, але невіддільною частиною Росії. Багато хто в Кремлі та за його межами у виході України з-під впливу Росії побачив атаку на саму Росію.

 

«Чи належать до російської нації в її етнічному та культурному розумінні тільки етнічні росіяни, як ті, що живуть в Російській Федерації, так і за її межами, чи входять до її складу також братні східно-слов’янські народи — українці та білоруси? Це і є ключовим питанням для російської еліти та для широкого російського загалу в цьому процесі нового пошуку себе та своєї нації як такої в пострадянському світі.»

Номер стенду: 316а

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект