Підліткова книжка

Роман Клочко. Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво

Роман Клочко. Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво [Текст] / Роман Клочко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 88 с. ISBN 978-617-679-599-5

«Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво» — це збірка оповідань Романа Клочка, яка запрошує читачів за лаштунки різноманітних музеїв та розповідає, як вони працюють.

 

Яка знахідка допомогла розшифрувати давньоєгипетські написи? Як всесвітньо відома «Мона Ліза» опинилася… в королівській лазні? Що означають сцени, зображені на легендарній Скіфській пекторалі? Як узагалі з’явилися перші музеї, яка річ може стати експонатом та як відбу­вається реставрація? Шукайте у книжці відповіді на всі ці питання, а також дізнавайтесь про «смачні», літературні, технічні музеї та навіть про цілі музейні містечка!

 

«Тобі вже, мабуть, доводилося не лише чути слово «музей», а й бувати тут на екскурсії. Музей — це місце, де зберігають різноманітні речі, якими користувалися люди у далекі й не дуже далекі часи. Це може бути все, що завгодно: кам’яні знаряддя праці первісної людини, козацька зброя, стародавні прикраси, одяг з минулого та позаминулого століть і навіть дитячі іграшки. Ці речі не просто зберігають, а й виставляють для загального огляду, щоб люди могли дізнатися про те, яким було життя у минулому.

 

Музеї бувають різні. Одні — краєзнавчі — показують історію та природу певного краю. Інші — історичні — можуть розказувати про один чи декілька періодів історії міста, області або й цілої країни. Існують музеї технічні, де можна дізнатися про різні прилади, машини та механізми минулого. Художні музеї збирають і показують твори мистецтва з різних часів. Меморіальні — розповідають про життя видатних особистостей. Словом, музеїв існує безліч, і для того, щоб розповісти про всі, не вистачить і цілої книги».

 

Номер стенду: 104, 105, 016

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект