Нон-фікшн

За редакцією Умберто Еко. Історія європейської цивілізації

За редакцією Умберто Еко. Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Експедиції. Торгівля. Утопії. /За редакцією Умберто Еко; Колектив перекладачів. Харків: Видавництво Фоліо, 2020. 704 с





При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932—2016) — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.

 

Том «Середньовіччя. Експедиції. Торгівля. Утопії» висвітлює події, що відбувалися в різних царинах європейської цивілізації протягом XV століття. Саме в цей період починається становлення модерної Держави в сучасному розумінні цього слова. Цей складний процес відбувається на тлі розростання церковної кризи, до того ж постійно точаться війни між різними державами та їх об’єднаннями. Але в середині сторіччя закінчується Столітня війна, і це сприяє об’єднанню Франції, посиленню монархії в Англії. Закінчення Реконкісти в 1492 р. стає відліковою точкою не тільки в формуванні єдиної Іспанії, а й вважається закінченням доби Середньовіччя і початком нової епохи — Відродження. В цьому ж році було відкрито Новий Світ — Америку. Стрімко розвивається торгівля, з’являються нові мануфактури. Все це веде до розквіту мистецтва, літератури, філософії і культури. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами, першодруками з багатьох музеїв світу та ін.

 


Протягом XV ст. у Європі скрізь, хоча й різними шляхами, народжується нова форма політичної організації, яку можна назвати сучасною державою. Її модель створили італійські князівства: князі зі своїм причетом опановують інструменти та ресурси для управління та контролю над територією. Право на владу, втілене в особі князя, починає відрізнятися від самого володарювання (цивільної та військової адміністрації і постійного дипломатичного корпусу).

 

Захист території та її розширення залежать безпосередньо від сил та могутності правителя. Саме ці риси сучасної держави, які ще перебувають у зародковому стані, й поширюються значною частиною Європи протягом Кватроченто.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект