Українська художня література

Бату Дорж. Моцарт 2.0

Дорж Бату. Моцарт 2.0 / Дорж Бату. Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. 464 с.

«Моцарт 2.0.» — нова історія від Доржа Бату, автора українських бестселерів «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона».
Уявіть собі — Моцарт у сучасному Нью-Йорку! Так-так, той самий, Вольфганг Амадеус. У сучасному місті його вражає і дивує усе: метро та галас, одяг, особливо жіночий, спосіб життя, звички й манери людей. Навіть вбиральні тут такі пахучі і красиві, наче у цісарському палаці. А ще, виявляється, сучасний рояль суттєво відрізняється від звичного Моцартові клавікорда… Та доведеться пристосовуватися, адже видатному композиторові хоч і випав шанс на нове життя, але дещо залишається незмінним — музика і Моцарт нероздільні. У цій книжці переплітаються вигадка й реальні та дуже цікаві факти про життя і творчість Моцарта, детективний сюжет за участі нової подруги композитора офіціантки Стейсі та роздуми про сенс життя. А завдяки дотепним ілюстраціям від Юлії Самелюк і QR-кодам із відеороликами, що розкривають секретики створення книжки, читачі поринуть в особливу атмосферу цієї історії.

 


Дихалось дедалі тяжче. Відучора в легенях з’явився вологий хрип, по полуночі він перейшов у булькання. Відкашлятись не вдавалося. Констанція весь час перевіряла, чи є на серветках кров. Крові не було, і жінка з полегшенням зітхала. «Господи, помилуй нас! Зроби так, щоб Вольф одужав! Я не дам собі ради з двома дітьми!» — молилася нещасна, стоячи навколішки перед розп’яттям.

 

Початок грудня 1791 року у Відні видався холодний і дощовий. Вугілля на опалення квартири не вистачало; остання купка, що її вугільник привіз іще на тому тижні, була звалена прямо біля входу — занести хоч пів відерця Констанція не мала сили. У холодній квартирі по Рауенштайнґассе, 970 помирав Моцарт.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект