Нон-фікшн

Насім Ніколас Талеб. Обдурені випадковістю

Талеб Насім Ніколас. Обдурені випадковістю. Незрима роль шансу в житті та бізнесі / пер. Андрій Калинюк. Київ : Наш Формат, 2020.

Щасливий дурень чи кваліфікований інвестор, удача чи вміння, збіг чи закономірність? Чи справді у світі значно більше випадковостей, ніж ми думаємо? Автор цієї книжки розглядає замасковане везіння, що часто вважають чимось передбачуваним. Адже в усі часи були щасливці, які постійно «опинялися в потрібному місці в потрібний час»: сусід, що виграв у лотерею, свояк, чий бізнес вистрелив, або друг, якому банк надав вигідні умови. Філософ і трейдер Насім Талеб звертається до історій найрізноманітніших постатей: від героя давньогрецького міфу Одіссея до знаменитого нині фінансиста Джорджа Сороса.

 

В еру фейків та інформаційного шуму Талеб учить правильно сумніватися й аналізувати ситуацію, що вирізняє експерта від шарлатана, мислячу людину від неосвіченої.

 

«Обдурені випадковістю» входить до серії «Невизначеність» (Incerto), яка об’єднує такі книжки, як «Чорний лебідь», «Антикрихкість» і «Прокрустове ложе».

 


Багато дилетантів вважають, що рослини і тварини у процесі розмноження тільки вдосконалюються. Найсильніші виживуть, найслабші вимруть. Проблема пов’язана, як і все в цій книжці, з випадковістю. Те, що здавалося еволюцією, може виявитися відгалуженням, а можливо, і регресом. Наприклад, Стівен Ґулд (якого звинувачували в тому, що він радше популяризатор, ніж справжній учений) знайшов достатньо підтверджень так званого «генетичного шуму», або «негативних мутацій», чим збурив лють деяких колег (зайшов зі своєю ідеєю надто далеко).


 

 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект