Мистецькі видання

Аліса Ложкіна. Перманентна революція

Аліса Ложкіна. Перманентна революція / переклад Нейтан Джефферс. Вилавництво «ArtHuss», 2020. 544 с.

У листопаді 2020 побачить світ англомовний переклад книги відомої кураторки та письменниці Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ сторіччя».

 

Книга провідної української кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент – на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

 

 

Автором перекладу книги виступив молодий британський письменник і перекладач Нейтан Джефферс (Nathan Feffers). Редактор англомовного видання – Роман Івашків, викладач слов’янських мов і літератур та директор програми українських студій в Іллінойському Університеті (США).

 

Книгу публікує видавництво ArtHuss за підтримки Українського культурного фонду.

 

 

Важливо, що електронну версію книги українською, англійською та французькою у листопаді цього року кожен охочий зможе отримати безкоштовно на свій e-mail за попередньою реєстрацією.

 

 

Книга у традиційній друкованій версії виходить обмеженим тиражем лише для поширення у провідних міжнародних мистецьких інституціях.

 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект