Мистецькі видання

Ребекка Етвуд. Життя в кольорі

Ребекка Етвуд. Життя в кольорі. Як зробити дім яскравішим: натхнення і практичні поради / Ребекка Етвуд; Юлія Максимейко; Микола Ковальчук, Любов Краснюк. Київ: ArtHuss, 2020. 272 с.

Вибір унікальної палітри кольорів може стати одним із найважливіших рішень для вашої домівки. Правильне поєднання тонів та відтінків здатне створити настрій і перетворити будь-яку кімнату зі звичайної на чарівну. Дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож.

 

Разом із книжкою «Життя в кольорі» ви потрапите на екскурсію до кількох прекрасно оформлених будинків, щоб познайомитися з найцікавішими способами використання кольорів і наповнити скарбничку натхнення для оздоблення власної оселі. Ця книга налаштує вас дивитися на кольори вашого повсякдення під новим кутом: від рожевого відлиску будинку навпроти, який ви бачите щодня, до блакиті точнісінько такого відтінку, що й океан у час вашої останньої відпустки. Ви навчитеся виражати себе через персональну палітру, познайомившись із теорією кольору, яку Ребекка виклала просто, стисло й наочно. Вирушивши на «кольорове полювання» й довірившись інтуїції, ви, разом із книгою «Життя в кольорі», зумієте вдихнути життя в кожен закуток своєї оселі.

 


Я починаю «Життя в кольорі» з ідеї про те, що колір — живий. У першій частині, «Зрозуміти колір», я познайомлю вас із тим, що таке колір з наукового погляду: перш ніж обирати колір стін для спальні, важливо усвідомити, що колір — це про сприйняття. Він динамічний та унікальний для кожного з нас. Ось чому кольори так по-різному прочитують і тісно пов’язують із почуттями. Перший розділ також пояснює, як кольори взаємодіють один з одним, чому від одних нам тепло, а від інших — холодно. У цій частині ми з’ясуємо, що саме вам хотілося б відчувати в різних куточках дому. Зробити так, щоб в одній кімнаті було затишно, а в іншій спокійно, — дивовижна наука!

 

Зрозумівши, що колір не є статичним, ви побачите і те, що він має безліч тональностей, які змінюються залежно від пори року й часу доби. У другій частині, «Відчувати колір», ми проаналізуємо зв’язок між кольором і відчуттями. Колір переживається так глибоко, що, здається, його можна відчути на смак, на дотик, на нюх — і тут я залишу простір для вашої фантазії, смакових відчуттів та вільних асоціацій у світі кольорів.

 

У третій частині, «Бачити колір», я поділюся особистими «кольоровими» спогадами і запрошу вас дослідити кожен із кольорів веселки, всотати йо го історію та поєднати з іншими кольорами палітри. Цю частину завершують поради про те, як гармонійно й осмислено поселити колір у вашій домівці.
У четвертому розділі, «Жити кольором», ми вирушимо на екскурсію! Я покажу вам оселі й повсякдення тих людей, які живуть у кольорі й використовують його в неймовірний спосіб. Від нейтральних хроматичних до вибухових — ми побачимо, як кольорові історії оживають у домівках художників і друзів.

 

І нарешті, ми пізнаємо колір особисто. Колір і смисл — складні речі, та водночас вони захоплюють і надихають. У п’ятій частині — «Відшукати колір» — я запропоную вам створити власне колесо кольорів, спираючись на знання, спостереження та натхнення, розробити свою веселку, що розповість вашу унікальну історію у барвах. На останніх сторінках книги ми розберемося з тим, серед яких краєвидів ви почуватиметеся найкраще. Ми зануримося у ваші власні «кольорові» спогади й поплаваємо в океані ваших кольорів. Ми вирушимо на полювання за кольором, на пошуки магії в буденному і віднайдемо нескінченну палітру кольорів, які в чудовий спосіб насичують кожен день життя. Навчившись помічати красу в міріадах зеленого на садибі сусіда або у варіаціях сірого на тротуарі, ви відчуєте життя по-новому  і впевнюватиметеся в цьому щоразу дорогою на роботу вранці.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект