Мистецькі видання

Віктор Папанек. Дизайн для реального світу

Віктор Папанек. Дизайн для реального світу. Екологія людства та соціальні зміни/Віктор Папанек; Дарія Цепкова; Микола Ковальчук, Дарія Мацола. Київ: ArtHuss, 2020. 480с.

Дизайнери врятують світ — у це беззастережно починаєш вірити після прочитання книги Віктора Папанека, що вже стала класикою професійної літератури для представників творчих професій. Поряд зі жвавістю викладу, насиченістю яскравим фактажем і прикладами та розкішною авторською іронією, найбільша цінність цієї книжки — її світоглядна складова. Це справді яскравий взірець філософії фаху, викладеної через історію його розвитку з усіма здобутками й хибами, через усвідомлення його широких можливостей і бачення його місії в подальшому житті людства. А незмінна людиноцентричність, увага до соціального контексту й проблем довкілля робить цю книгу актуальною й за півстоліття після написання.

 


Усі люди — дизайнери. Усе, що ми робимо, майже весь час, — це дизайн, бо дизайн — основа людської діяльності. Планування та проектування будь – якої дії, прогнозування бажаного та можливого її завершення — це, власне, і є процес дизайну. Будь-яка спроба виокремити дизайн і зробити його річчю в собі працює проти того факту, що дизайн — це первинна, першопочаткова матриця життя. Дизайн — це писати епічну поему, картину чи концерт або малювати мурал. Але водночас дизайн — це розгрібати й реорганізовувати робочий простір, допомагати прорізатися зубу, пекти яблучний пиріг, шикувати команди для дворового бейсбольного матчу та виховувати дитину.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект