Мистецькі видання

Упорядник Олександр Савчук. Василь Григорович Кричевський

Василь Григорович Кричевський : хрестоматія. Том ІІ. 1943–1976 рр. / упорядн. тому О. О. Савчук. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2020. — 464 с., 236 іл.

Другий том двотомовика «Василь Григорович Кричевський: хрестоматія» присвячений періоду творчості видатного українського художника-архітектора з 1943 по 1952 рр., а також містить матеріали до біографії Майстра, які датуються 1945-1976 рр.

 

У книзі опубліковано унікальну «Хронологію В. Г. Кричевського», вибрані розвідки про митця, сімейне листування, архівні біографічні матеріали, спогади його дружини Є. М. Кричевської та доньки Г. В. Кричевської-Лінде.

 

Творчий доробок митця періоду еміграції представлено переважно в живописі та графіці. Більша частина матеріалів публікується вперше.

 


Другий том «Хрестоматії» присвячений життю та діяльності В. Г. Кричевського на чужині (1943–1952), а також містить праці до біографії Майстра (1945–1976). Вперше опубліковано «Хронологію В. Г. К.» — кропітку працю Вадима Павловського, що існує в одному примірнику та стала основою його знаної монографії «Василь Григорович Кричевський. Життя й творчість». Значну частину другого тому займає листування Євгенії Кричевської з Василем Кричевським та Вадимом Павловським. Листування публікується вперше і привідкриває завісу над життям родини Кричевських за кордоном.

 

Вперше в повному обсязі і в українському перекладі виходять спогади Галини Лінде-Кричевської «Острівки пам’яті» (2004). З другого тому «Хрестоматії» ми дізнаємося, кому був присвячений найбільш відомий архітектурний проєкт В. Г. Кричевського — будинок Полтавського земства, а також про мистецькі се́реди в помешканні Кричевських в Києві, про тяжкі роки поневіряння воєнною та післявоєнною Європою, про життя в Венесуелі, і врешті-решт, про музичні, літературні і навіть гастрономічні вподобання Василя Григоровича.


читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект