Мистецькі видання

Дмитро Яворницький. З української старовини

З української старовини / текст Д. І. Яворницький ; ілюстр. С. І. Васильківський, М. С. Самокиш ; передм. С. І. Світленко та В. М. Ханко ; прим. А. М. Домановський ; упоряд. О. О. Савчук ; художн. оформ. О. Г. Чекаль. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2020. — 144 с., [44 іл.].

Альбом «З української старовини» вперше вийшов друком у 1900 р. і назавжди став класикою українознавства. Книга містить 20 історичних нарисів авторства Д. І. Яворницького, проілюстрованих видатними українськими художниками — С. І. Васильківським та М. С. Самокишем. Перевидання «Альбому» здійснено у новому українському перекладі, містить дві передмови та примітки. Ілюстрації репродукувано з оригінального видання і подано разом із збільшеними фрагментами.

 


Історичне життя України з її козацьким населенням у містах і в пониззі Дніпра, у Запорожжі, не раз висувало таких героїв, чиї імена можна сміливо вписати на сторінки всесвітньої історії. І поява таких героїв на історичній сцені України та Запорожжя не випадкова. Займаючи бойовий пост між турками й татарами з одного боку і поляками з другого, козаки були справжнім живим щитом для всієї руської народности і на своїх плечах виносили всі удари як з боку мусульманського Криму й Туреччини, так і з боку католицької Польщі. Борючись за політичну свободу, за православну віру, козаки кожну п’ядь рідної землі поливали своєю кров’ю і засівали своїми кістьми й тут же створювали таких богатирів – героїв, які викликали в сучасників і викликатимуть у нащадків справжній подив.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект