Мистецькі видання

Петро Нестеренко. Творчість Булгакова в екслібрисі

П.Нестеренко. Творчість Булгакова в екслібрисі/м.Київ, видавництво “АДЕФ-Україна”, 2021, 128c.



Багато ілюстроване видання мовою графічного мистецтва розповідає про творчість одного з найвидатніших письменників минулого століття Михайла Булгакова й демонструє прихильність до нього численних шанувальників його творчості-як митців, так і книголюбів, через графічну мініатюру-екслібрис.
Книгу присвячено 130-й річниці від дня народження Михайла Булгакова.



З появою книгодрукування і зростанням кількості приватних бібліотек поширюється екслібрис у вигляді етикетки, яка наклеювалася на внутрішньому боці книжкової обкладинки. На ній зазвичай зазначалося: том такий-то, шафа така-то, полиця така-то. Це було визначення місця книги в бібліотеці, щоб вона не загубилася. Потім екслібриси стали прикрашати умовними картинками, згодом екслібрис став візитною карткою збирача книг, іноді демонструючи предмет його захоплення. Він настільки увійшов у моду, що з’явилися люди, які не мали бібліотек, проте мали екслібрис.
Мистецтво книжкового знака користується великою любов’ю у нашій країні, адже це – своєрідний документ епохи, за яким можна вивчати естетичну й книжкову культуру, творчість художників-графіків, склад приватних бібліотек тощо. Особливою популярністю користуються екслібриси, присвячені письменникам і поетам. Значна кількість їх присвячена Шевченкіані, Гоголіані, Франкіані, творчості Лесі Українки, «Слову о полку Ігоревім» і, звичайно ж, Булгаковіані. Сам Михайло Опанасович обожнював книги, зібрав гарну бібліотеку і, як дитина, радів кожній вдалій покупці. Із задоволенням демонстрував рідкісні книги своїм друзям, проте відмовлявся їх їм давати, бо не любив, коли вони залишали своє місце в бібліотеці-пригадував його товариш Сергій Єрмолинський.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект