Підліткова книжка

Блум Джуді. Ти тут, Боже? Це я, Маргарет

Блум Дж. Ти тут, Боже? Це я, Маргарет/Дж.Блум; М. Госовська; Є.Гайдамака. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 208 с.

«Ти тут, Боже? Це я, Маргарет» Джуді Блум — це зворушлива, щира й дотепна історія дорослішання одинадцятилітньої дівчинки.
Маргарет турбують типові для її віку питання: хто з однокласників найгарніший, коли в неї почнуться місячні й виростуть груди, як правильно цілуватися… Та є в Маргарет і одне особливе світоглядне питання: яку релігію обрати. Адже мама в неї — християнка, а тато — юдей, і дівчинка хоче сама визначитися із власною вірою та релігією. Це питання настільки її захоплює, що вона присвячує релігії свій річний шкільний проєкт. А поміж тим Маргарет відверто й щиро звіряє Богові свої переживання та секретики.

 


Я дуже здивувалася, коли повернулася додому з табору й побачила, що нашу нью-йоркську квартиру вже здали в оренду іншій родині, а ми стали власниками якогось будинку у Фарбруку в Нью-Джерсі. По-перше, я навіть не чула ніколи про той Фарбрук. А по-друге, мене зазвичай не ігнорують, коли вирішуються важливі сімейні справи.

 

На моє скигління «Чому Нью-Джерсі?» мені відповіли, що «Лонг-Айленд надто світський, Вестчестер — надто дорогий, а Коннектикут — надто незручний».

 

Отож залишається Фарбрук, Нью-Джерсі, звідти тато може їздити на роботу до Мангетена, там я зможу ходити до школи, і там мама матиме собі газони, дерева і квіточки, про які вона завжди мріяла. Тільки от я й гадки не мала, що це все для неї на першому місці.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект