Нон-фікшн

Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон. Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи

Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон. Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи / Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон ; пер. з англ. Геннадій Шпак. Київ : Наш формат, 2020. 520 с.





Свобода в історії людства завжди була рідкістю. Між гнітом деспотичної держави й насильством від бездержав’я пролягає вузький коридор до свободи. На думку Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона, саме в ньому держава й суспільство мають врівноважувати одне одного. Як стримувати державу, що має величезний бюрократичний апарат і потужне військо? Як підтримувати в суспільстві співпрацю й захистити його від маніпуляцій поділами і відмінностями?

 

У цій книжці дослідники дають відповідь на питання, чим є свобода і чому одним суспільствам вдається її досягнути, а іншим — ні. Автори світового бестселера «Чому нації занепадають», описуючи історичні події від згадок на глиняних табличках і до сучасності, показують на прикладах, як різні суспільства проходять крізь вузький коридор з різними наслідками для себе.

 

Дарон Аджемоґлу — пpoфecop кaфeдpи eкoнoмiки Гapвapдcькoгo унiвepcитeту. У 2005 poцi був нaгopoджeний мeдaллю Джoнa Бeйтca Клapкa, яку вpучaють eкoнoмicтaм вiкoм дo 40 poкiв зa внесок у poзвитoк eкoнoмiчнoї думки. Вxoдить дo дecятки нaйбiльш цитoвaниx eкoнoмicтiв cвiту.

 

Джеймс Робінсон — eкoнoмicт i пoлiтoлoг. Пpoфecop Шкoли державнoї пoлiтики iмeнi Гappica Чикaзького унiвepcитeту. Вивчaв eкoнoмiку в Лoндoнcькiй шкoлi eкoнoмiки, Ворицькому тa Єльcькoму унiвepcитeтах. Визнaний у cвiтi cпeцiaлicт iз питaнь Лaтинcькoї Aмepики тa Aфpики.

 


Між страхом і гнітом деспотичної держави, з одного боку, та насильством і беззаконням, що породжені бездержав’ям, з другого, пролягає вузенький коридор до свободи. У цьому коридорі держава й суспільство не тільки борються, а й співпрацюють. Ми говоримо про «коридор», а не про «двері», позаяк досягнення свободи — це тривалий процес: треба пройти чималий шлях цим коридором, доки насильство буде взято під контроль, будуть написані й впроваджені закони, а держава стане служити своїм громадянам.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект