Book Forum

BookForum оголосив програму цьогорічного фестивалю

31.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стала відомою програма 28 Львівського міжнародного фестивалю BookForum. Про це повідомила пресслужба BookForum.

Програма складається з проєктів та восьми кластерів: «Війна», «Жінка в темі», «Освіта», «Філософія», «Фокусна тема», «Письменницькі інсайти», «Історія», «Медіакластер».

 

Цьогорічна фокусна тема BookForum − «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Її куратором став перекладач, літературознавець та психолог Юрко Прохасько.

 

У межах подій кластера «Освіта» йтиметься про ознаки дорослого освіченого суспільства, про книжки, ігри та інструменти для осмисленого батьківства. Кураторка кластеру − консультантка ЮНІСЕФ Україна з освітніх та комунікаційних проєктів Наталія Каташинська.

 

Кластер «Філософія» курує засновник Club of Creative Philosophy Олександр Комаров. У його межах відбудуться презентації книжок Тараса Лютого та Ярослава Грицака, а також дискусія на тему: «Шлях становлення української ідентичності».

 

Кластер «Війна» порушить питання, яких зазвичай уникають. У межах кластера відбудуться три панельні дискусії: «В пошуках українського Героя», «Деокупація мізків», «Ми є». Куруватиме кластер медіатренерка, воєнна кореспондентка, журналістка Євгенія Подобна.

 

Чиї діди воювали, за кого був Мазепа, та хто є прямим нащадком Київської Русі – такі питання обговорюватимуть на панельних дискусіях кластера «Історія». Куруватиме його історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч Олександр Алфьоров.

 

Кластер «Жінка в темі» куруватимуть правозахисниця й письменниця Лариса Денисенко та продюсерка радіо «Культура» й письменниця Ірина Славінська. На гостей очікують три панельні дискусії: про жінок-бунтарок, нетипові жіночі професії та стосунки «матір-дочка».

 

У Медіакластері дискутуватимуть про журналістику незалежної України та розкриють медійну ретроспективу за 30 років. Кураторка кластеру − національна консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, координатора проєктів ОБСЄ в Україні Єлизавета Кузьменко.

 

Про дорослішання фантастики та Станіслава Лема говоритимуть у кластері «Фантастичне століття, або Старість аксолотлів», який куруватиме письменник-фантаст, літературний критик, перекладач, сценарист Володимир Арєнєв.

 

18 вересня з 15:30 до 16:15 у межах Літературної програми відбудеться онлайн зустріч з почесною гостею BookForum, польською письменницею і Нобелівською лауреаткою Ольгою Токарчук. Подію модеруватиме письменник, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕНу Остап Сливинський. Кураторкою Літературної програми стала програмна директорка фестивалю Софія Челяк.

 

Письменниця Гаська Шиян, кураторка кластеру «Письменницькі інсайти» розпитуватиме про дорослішання лауреаток Літературної премії Євросоюзу (EUPL) – Ґерду Бліс (Нідерланди), Ірен Соло (Іспанія), Каллію Пападакі (Греція) та Ізабель Вері (Бельгія).

 

Спецпроєкт «Драма» (курує драматург Андрій Бондаренко) запропонує вечір сценічних читань та дискусії за участі відомих українських режисерів: Наталії Ворожбит, Максима Курочкіна та Павла Ар’є.

 

У відеопроєкті «10 про 10: спроба канону» свої рецензії на 10 українських романів оприлюднять 10 українських інтелектуалів. Письменники та критики розкажуть, як вплинуло те чи інше видання на незалежність.

 

У спецпроєкті «30 років вільного книжкового ринку» йтиметься про становлення книговидання в Україні. Нову мапу України, книжку про національні спільноти та віртуальні подорожі Кримом презентує мультимедійний проєкт «Ukraїner».

 

Міжкультурним темам будуть присвячені спецпроєкти «Транслаторіум» (куруватиме перекладачка Марина Дубина) і «Латиноамериканська література» (куруватимуть Анабель Рамірес і Марина Марчук, засновниці видавництва «Компáс»).

 

XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум відбудеться 15-18 вересня. Його проведуть в онлайновому форматі на платформі Zoom.

 

Журі премії та результати конкурсу «BookForum Best Book Award» оголосять 16 вересня на сайті фестивалю. Урочиста церемонія нагородження переможців запланована на один з днів після оприлюднення результатів.

 

Організатори додають, що деякі події відбудуться тільки онлайн, а в деяких можна взяти участь як офлайн, так і онлайн.

 

Детальніше про програму фестивалю можна дізнатись на сайті. Крім того, через сайт можна придбати електронні квитки на ярмарок: одноразовий вхід коштує 50 гривень, на всі 5 днів фестивалю − 150 гривень. Платним буде вхід на територію Палацу мистецтв. На інші локації вхід вільний, а саме: Музей етнографії, мистецький простір «РадіоГараж», Театр Леся Курбаса, ярмарок на проспекті Свободи.

 

Як відомо, Міжнародний фестиваль BookForum відбудеться у гібридному форматі 15-19 вересня за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації.