Book Forum

BookForum відбудеться у жовтні і матиме всього 20 подій

01.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 6 по 9 жовтня 2022 року у Львові відбудеться 29-й міжнародний BookForum. Про це Читомо повідомили організатори фестивалю. 

Цьогоріч через повномасштабне вторгнення росії на територію України організатори змінили формат заходу. Завдяки підтримці одного з найбільших світових літературних фестивалів Hay Festival (Велика Британія), трансляцію події побачить увесь світ. 

 

Відвідати захід у Львові зможуть 100 спеціальних гостей за особистими запрошеннями.

 

Також у межах BookForum відбудеться 20 подій за участі понад 40 авторів з України, Великої Британії, США, Мексики, Сирії, Португалії, Франції, Ірану та Танзанії. 

 

 

Серед ключових тем фестивалю: жінки та війна, гроші та культура, пропаганда, воєнні злочини й пам’ять.

 

«Україна сьогодні є ключовим бастіоном у боротьбі за світовий мир та цінності. Ми готуємо захід, під час якого на її підтримку прозвучать потужні голоси практично з усіх континентів, а українські серед них — найважливіші», — розповіла Софія Челяк, програмна директорка Львівського міжнародного BookForum та кураторка фестивалю.

 

Мета цьогорічного фестивалю – за допомогою культури пояснити іноземцям, що і чому зараз відбувається в Україні: «підняти важливі і незручні теми, глобальне осмислення яких світовою спільнотою сприятиме перемозі над тоталітаризмом та стане фундаментом для побудови нового демократичного світу після перемоги України». 

 

Водночас організатори прагнуть показати українській авдиторії, якою потужною зараз є підтримка України у світі та наскільки українські автори та їхня експертиза важливі для міжнародної спільноти.

 

До курування програмою долучився письменник та спеціаліст з пропаганди Пітер Померанцев. За його словами, проведення цьогорічного фестивалю у Львові вкрай важливе: «Ми збираємось на Літературному фестиваль в місті Лемкіна [юриста зі Львова, який ввів у міжнародне право термін “геноцид”], щоб знову і назавжди показати, що голос України буде переможним. Армії демократій допомагають Україні зброєю у боротьбі з російськими спробами повторити геноцид. Письменники ж долучаються своїм талантом і своїми голосами».

 

Фестиваль відбудеться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), фестиваль відбуватиметься у межах «Сезону культури Британія/Україна» за підтримки Британської Ради та Українського інституту, а також Українського інституту книги, ZINC, Open society foundation та Суспільного мовлення.

 

«Оскільки свобода слова є під загрозою у всьому світі, такі організації, як Hay Festival і BookForum, є особливо важливими. Вони виступають каталізаторами змін, застосовуючи свободу слова та толерантний обмін ідеями. Ми надзвичайно цінуємо команду BookForum та її місію і хочемо підтримати їх та презентувати нашій глобальній аудиторії допитливих душ і вагомих стейкхолдерів», – зауважує міжнародна директорка Hay Festival Крістіна Фуентес Ла Рош.

 

BookForum — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року відбувається щоосені у Львові. Організатор — ГО «Форум видавців». 

 

За останні 23 роки фестиваль охопив понад 2500 унікальних авторів з 43 країн, а також 15 000 фахівців книжкової галузі. 

 

Читайте також: Гра в розгубленість: як пройшов BookForum у 2021 році.