Facebook

Боти атакують українські читацькі спільноти у соцмережах

23.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В українському сегменті Facebook боти масово атакують читацькі спільноти. Про це повідомляють адміністратори й користувачі груп «Читаємо книги разом з дітьми» та «ВРАЖЕННЯ UA».

Адміністратори повідомляють, що останнім часом помітно збільшилась кількість нових користувачів, які прагнуть вступити в українські спільноти, у тому числі й такі, що пов’язані з літературою та читанням. Зі сторінок, які існують у мережі лише декілька хвилин, відправляються скарги на відповідні спільноти, що потім блокуються у Facebook.

 

«За пару останніх місяців фейсбуком автоматично були видалені декілька нормальних відгуків, але в яких були 1-2 різких дотично-політичних чи нетолерантних речення. І вже пару разів надходило попередження про подальше видалення спільноти», – розповідає адміністратор спільноти «ВРАЖЕННЯ UA» Олександр Гнатюк.

 

Також він додав, що ще одна читацька спільнота «Зараз я читаю”, отримала «червоне повідомлення” як останнє попередження перед закриттям. Це змусило адміністраторку заархівувати свій проєкт, щоби не втратити весь контент у разі видалення. Спільнота мала майже 100 тисяч учасників.

 

«Я групу поки не призупинятиму, але звертаюсь до усіх, кому вона важлива, бути більш стриманим у висловлюваннях. Загалом я та модератори слугуємо хорошим фільтром, але може бути всяке», – підкреслив Олександр Гнатюк.

 

Про схожу підозрілу активність повідомляють і у спільноті «Читаємо книги разом з дітьми». Там також з’являються нові користувачі, які нещодавно зареєструвалися на сервісі.

 

 

Як відомо, в ніч на 14 січня на українські урядові сайти була здійснена масова кібератака, у результаті чого низка сервісів перестали функціонувати. Секретар Ради національної безпеки й оборони України Сергій Демедюк тоді заявив, що до атаки може бути причетне хакерське угруповання UNC1151. «Ця кібершпигунська група афільована зі спецслужбами Білорусі», – сказав він в інтерв’ю агенції Reuters.

Читайте також: «Усі брешуть, але інтернет знає твої думки» з Павлом Бєлоусовим