благодійність

Британський історик віддав $ 50 000 своєї премії на ЗСУ

17.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Професор Оксфорду Тімоті Ґартон Еш передав на потреби ЗСУ свою премію з Lionel Gelber Prize 2024 у розмірі $ 50 000, яку отримав за свою книжку «Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття». Про це повідомили на фейсбук-сторінці українського фонду «Повернись живим».

Українська версія книжки Ґартон Еша вийшла у видавництві Vivat у Харкові. 

 

 

Історик приїхав до Києва 16 травня з презентацією свого видання про події від Другої світової війни й до російсько-української війни, за яке став лавреатом премії Lionel Gelber Prize 2024. Свою винагороду у розмірі $ 50 000 (₴ 1 437 832,72) передав на ЗСУ.

 

Разом фонд «Повернись живим» і професор забезпечили партією допомоги 409 окремий стрілецький батальйон 22 ОМБр обсягом ₴ 2 751 943.

 

«Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних Сил України для перемоги. Адже на кону в цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи», — пояснив історик.

 

Тімоті Ґартон Еш особисто, разом з фахівцями фонду, передав комбату Андрію Підлісному:

 

  • 4 квадрокоптери DJI Mavic 3T (з тепловізійною оптикою);
  • 10 тепловізійних монокулярів;
  • 10 монокулярів нічного бачення та кріплення для ПНБ;
  • 4 монокуляри Minox з компасом та далекомірною сіткою.

 

 

«Тімоті Ґартон Еш — приклад того, що історію потрібно не лише знати, а й бути готовим впливати на неї, захищаючи справедливість», — зазначили у фонді.

 

Професор Оксфорду Тімоті Ґартон Еш — відомий історик, автор 10 книг про сучасну історію Європи й багатьох статей про сучасну Україну.

 

Як повідомлялося, фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» презентував «Лютий календар» на 2024 рік, який присвятили 10-річчю російсько-української війни.

 

Читайте також: Актуальні збори на потреби Збройних сил України

 

Світлини: фонд «Повернись живим»