Букерівська премія

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

30.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.

 

До короткого списку імен увійшли: Берні, Беріл, Айріс, Мінерва, Калліопа та Джаніна.

 

Перемогу отримало ім’я Берні – скорочення від Бернардін. Цей пункт у голосуванні був створений на честь Бернардін Еварісто, першої чорношкірої жінки – лауреатки Букерівської премії.

 

Нагадаємо, британська письменниця Бернардін Еварісто отримала престижну літературну відзнаку 2019 року за роман «Дівчина, жінка, інакша». У перекладі українською книжка вийшла у видавництві «Фабула».

 

Проте Еварісто зауважила, що краще віддати данину пам’яті комусь із тих видатних письменниць, які ставали лавреатками Букерівської премії.

 

«Я здивована та втішена тим, що моє ім’я було номінуване читачами та отримало найбільшу кількість голосів під час голосування. – сказала Бернардін Еварісто. – Але як єдина жива авторка в списку, я вважаю, що було б більш доречно, якби ця честь дісталась письменниці, яка більше не з нами».

 

Фонд Букерівської премії з повагою поставився до рішення Бернардін Еварісто та ухвалив рішення дати статуетці ім’я Айріс, на честь письменниці Айріс Мердок. Цей варіант посів друге місце у голосуванні.

 

Читайте також: Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців