Букер 2023

Букерівська премія обирає назву для своєї статуетки

20.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Букерівська премія оголосила конкурс на ім’я для пам’ятної статуетки, яку вручають її переможцям. Про це повідомляється на офіційному сайті відзнаки.

 

2022 року оргкомітет Букерівської премії вирішив відновити вручення статуетки, створеної для неї наприкінці 1960-х британським митцем польського походження Яном Пеньковські.

 

 

«Вона висока й елегантна, одягнена в плісировану сукню без рукавів. Її голова повернута, волосся зібрано в тугий боб. Її руки тягнуться вверх, тримаючи велику чашу. Вона не має імені, але ви все одно можете впізнати її як оригінальний трофей Букерівської премії», – так оргкомітет премії описує статуетку, натхненну стилістикою ар-деко.

 

Вперше її вручили 1969 року, коли й розпочала свою діяльність Букерівська премія. Тоді статуетку отримав Персі Говард Ньюбі за роман «За це доведеться відповісти».

 

Щоб створити сучасну версію трофея, статуетку Ньюбі засканували, а її форму надрукували на 3D-принтері. Нову версію відзнаки виливають з олова та фарбують у золотий колір. Вона буде вручатись всім наступним лауреатам Букерівської та Міжнародної Букерівської премій.

 

Запропонувати ім’я для статуетки може кожен охочий, заповнивши на сайті премії форму для голосування. Той, хто надасть найкращий варіант, отримає у подарунок колекційне видання роману Гіларі Мантел «Вулфголл» та пір’яну ручку Montegrappa Zero.

 

Заявки приймаються до 27 січня.

 

Нагадаємо, лавреатом Букерівської премії 2022 року став Шехан Карунатілака з книжкою The Seven Moons of Maali Almeida («Сім місяців Маалі Алмейди»).

 

Читайте також: Жадан, Курков, Забужко збирають премії: перемоги-2022 за кордоном

 

Фото: David Parry/Booker Prize Foundation