свобода слова

Понад 400 журналістів виїхали з білорусі через режим лукашенка

20.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Від 2020-го року з білорусі виїхало понад 400 журналістів. Про це розповів заступник голови Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький в інтерв’ю «Белсату».

Зокрема причиною цьому стали протести проти авторитарного режиму лукашенка, на яких журналістів затримували.

 

Горецький розповідає, що ніколи в житті навіть не думав про переїзд із білорусі до липня 2021 року: «16 липня вже стало зрозуміло, що працювати нам у Білорусі більше не дадуть: за два дні до цього затримали багатьох правозахисників, а за день відбулося майже повне зачищення ЗМІ».

 

За словами Бориса, журналістам довелося виїжджати, щоб продовжувати працювати: «І нинішня робота виглядає так само як і в останні місяці в Мінську. Ну, крім того, що тут, більш розв’язані руки. Адже на той час нам уже навіть на офіційні звернення перестали відповідати. А тут ми поновили освітні програми, юридичні. І все, що робив БАЖ до від’їзду, більшою чи меншою мірою збереглося»

 

Горецький зазначив, що серед журналістів, які виїхали, були поодинокі випадки, коли хтось із них повертався, але вони «закінчилися не дуже добре». 

 

Нагадаємо, що Міністерство інформації білорусі на три місяці призупинило діяльність білоруськомовного видавництва «Галіяфы». Крім того, у білорусі заборонили продаж роману-антиутопії Джорджа Орвелла «1984».

 

Як відомо, міжнародні книговидавничі організації стурбовані через цензуру слова у білорусі та затримання незалежних видавців.

 

Джерело: Белсат, Детектор медіа

Фото: Белсат